|

خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش از ورود سازمان بازرسی کشور به صندوق ذخیره فرهنگیان بعد از ۲۷ سال خبر داد.

خبر مهم وزیر آموزش و پرورش درباره صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش شبکه شرق، وزیر آموزش و پرورش گفت: اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان اصلاح می‌شود؛ هم‌اکنون تیمی از سازمان بازرسی در صندوق مستقر شده‌اند که تاکنون سابقه نداشته است؛ ۲۷ سال از عمر صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گذرد و چون صندوق خصوصی تلقی می‌شد، سازمان بازرسی تاکنون به آن ورود نکرده بود!

رضا مراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در دیدار با غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه درباره صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: در صندوق ذخیره که مجموعه‌ای از مسائل و مشکلات است با کمک سازمان بازرسی، اساسنامه را اصلاح خواهیم کرد.

او افزود: اشکال صندوق ذخیره فرهنگیان از اساسنامه آن است که یک اساسنامه‌ای به‌اصطلاح شترگاوپلنگ است و سازمان بازرسی هم این موضوع را تأیید کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: هم‌اکنون تیمی از سازمان بازرسی در صندوق ذخیره فرهنگیان مستقر شده است که تاکنون سابقه نداشته است، 27 سال از عمر صندوق ذخیره فرهنگیان می‌گذرد و چون خصوصی تلقی می‌شد، سازمان بازرسی به آن ورود نکرده است‌.

صحرایی گفت: از سازمان بازرسی خواستم به صندوق ذخیره فرهنگیان ورود کند تا به‌خوبی اداره شود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: بعد از گفتگوی طولانی با سازمان بازرسی، حکمی را به برنامه هفتم توسعه اضافه کردیم تا اساسنامه صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب و سرمایه آن برای شفاف شدن بورسی شود.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها