|

اطلاعیه تعطیلی مدارس

جزئیات تعطیلی مدارس در چند شهر کشور اعلام شد.

اطلاعیه تعطیلی مدارس

به گزارش شبکه شرق، آخرین اخبار و جزئیات درباره تعطیلی مدارس در روز شنبه «۲۸ بهمن ماه ۱۴۰۲» اعلام شد.

بارش برف و باران دوباره آغاز شده است. با ورود سامانه جدید بارشی به کشور بسیاری از استان‌ها دوباره سفیدپوش شدند و سیل نیز در بسیاری از استان‌ها جاری شد و جاده و راه‌ها را مسدود کرد. بر این اساس، چند اطلاعیه درباره تعطیلی مدارس در برخی استان‌ها و شهرها صادر شده است.

تعطیلی مدارس در استان کرمانشاه

جزییات تعطیلی و تاخیر در بازگشایی مدارس کنگاور و سنقر و کلیایی به علت برودت هوا و بارش برف اعلام شد.

به دلیل برودت هوا و بارش برف در برخی شهرستان‌های کرمانشاه، تغییراتی در نوع آموزش به دانش آموزان به وجود آمده است.

مدارس ابتدایی روستاهای سنقر و کلیایی غیرحضوری شده و تعطیل است.

در شهرستان سنقر و کلیایی مدارس ابتدایی سطح شهر نیز با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

در شهر کنگاور نیز مدارس ابتدایی روستایی غیرحضوری شد و تمام مقاطع شهری و روستایی نیز با یک ساعت تأخیر فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

در خصوص تعطیلی و یا تاخیر سایر مدارس استان، هنوز اطلاعیه‌ای صادر نشده است.

تعطیلی مدارس در استان همدان

باتوجه به بارش برف، لغزندگی سطح معابر عمومی و وزش باد شدید، دوره‌های تحصیلی در استان همدان، در نوبت صبح تعطیل و آموزش‌ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می‌گیرد.

روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در اطلاعیه‌ای با توجه به وضعیت بارش‌ها اعلام کرد: «با توجه به بارش برف، لغزندگی سطح معابر عمومی و وزش باد شدید، تمام دوره‌های تحصیلی در بهار، فامنین، ملایر، نهاوند، درگزین، کبودرآهنگ، قهاوند، لالجین، گل تپه، سردرود، شیرین سو، خزل، جوکار و سامن و مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و دوره متوسطه اول در نواحی یک و ۲ همدان، اسدآباد، رزن، تویسرکان و قلقلرود، شنبه، ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ در نوبت صبح تعطیل و آموزش‌ها به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد صورت می‌گیرد.

مراکز سنجش بدو ورود به دبستان نیز شنبه ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ تعطیل می‌باشد.

مقتضی است؛ مدیران محترم مدارس اهتمام ویژه در مدیریت سیستم‌های گرمایشی و موتورخانه‌های مدارس را داشته باشند.»

تعطیلی مدارس در استان اردبیل    

به دلیل بارش برف و برودت هوا در اردبیل، نمین، سرعین و هیر فعالیت‌های آموزشی دوره‌های پیش دبستانی و ابتدایی در نوبت صبح به صورت غیرحضوری بوده و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

تعطیلی مدارس در دیواندره

روابط عمومی آموزش و پرورش دیواندره اعلام کرد به دلیل تداوم بارش برف، برودت هوا و یخبندان و مشکل تردد و عبور و مرور برخی روستاها، روز شنبه، مورخه بیست و هشتم بهمن ماه ۱۴۰۲، فعالیت کلیه مدارس شهر و روستاهای این شهرستان در تمام مقاطع تحصیلی، در نوبت صبح و بعدازظهر به صورت غیرحضوری بوده و آموزش در بستر شاد انجام می‌گیرد.

تعطیلی مدارس در استان کردستان 

مدارس استان کردستان تعطیل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان به دلیل برودت هوا و تداوم بارش برف و باران از غیرحضوری شدن فعالیت برخی مدارس سطح استان خبر داد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها