|

آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های نمک‌آبرود

جزئیات آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی نمک آبرود اعلام شد.

آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های نمک‌آبرود

به گزارش شبکه شرق، مدیرکل منابع طبیعی مازندران نوشهر، از وقوع آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی نمک آبرود خبر داد و گفت: تلاش برای اطفای حریق ادامه دارد.

مهرداد خزایی، مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران-نوشهر، با اشاره به بروز حریق که از نیمه شب گذشته در عرصه‌های جنگلی نمک آبرود شروع شده است، سهل‌انگاری مسافران و گردشگران را دلیل وقوع این حادثه اعلام کرد.

او با اعلام این‌که نیروهای منابع طبیعی، مردمی و یگان حفاظت مشغول اطفای حریق هستند، سطح اولیه حریق را پنج هزار مترمربع اعلام کرد و گفت: این حریق از نوع سطحی است اما به دلیل صخره‌ای بودن و وزش باید، عملیات اطفا به کندی صورت می‌گیرد.

جنگل‌های غرب مازندران، هفته گذشته نیز چند مرحله دچار آتش‌سوزی شد.

آتش‌سوزی جنگل‌های نمک آبرود مهار شد

آتش‌سوزی‌ای که شب گذشته در نمک‌آبرود چالوس در سطحی حدود پنج هزار متر رخ داد، صبح امروز «سه‌شنبه، ۲۴ بهمن ۱۴۰۲» مهار شد.

مهرداد خزایی، مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران-نوشهر با اشاره به وقوع یک فقره آتش سوزی در نمک آبرود بین ایستگاه یک و دو در نیمه شب گذشته گفت: این آتش سوزی که به علت سهل انگاری مسافران رخ داد به سطحی معادل پنج هزار متر مربع خسارت وارد کرد.

او با بیان اینکه آتش سوزی در حد لاش برگ‌ها بوده و به درختان آسیب نرسیده است، افزود: شدت وزش باد و صعب‌العبور بودن منطقه پراکندگی، تشدید آتش‌سوزی را به همراه داشت.

مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران-نوشهر با اشاره به حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی شهرستان‌های چالوس، عباس آباد کلاردشت و نیروهای نمک آبرود در اطفای حریق، بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر این آتش‌سوزی، به طور کامل مهار شده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران-نوشهر از مسافرین و مردم خواست که در هنگام ترک محل، نسبت به خاموش بودن آتش اطمینان حاصل کنند.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها