|

خبر مهم برای سربازان/ مدت زمان خدمت سربازی و شرایط جدید معافیت اعلام شد

جزئیات توافق ستاد کل نیروهای مسلح با مجلس برای کاهش خدمت سربازی و معافیت سربازان اعلام شد.

خبر مهم برای سربازان/ مدت زمان خدمت سربازی و شرایط جدید معافیت اعلام شد

به گزارش شبکه شرق، مدت خدمت سربازی کاهش یافت و شرایط جدید معافیت سربازان اعلام شد.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به توافق ستاد کل نیروهای مسلح با رییس مجلس در لایحه برنامه هفتم توسعه، گفت: طبق این توافق میانگین خدمت سربازی با احتساب دوره آموزشی به ۱۴ ماه خواهد رسید.

«سید محسن دهنوی»، عضو هیات رئیسه مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز (یکشنبه، هشتم بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: طی چندین جلسه کارشناسی با حضور قالیباف و سردار باقری برای رفع ابهام از مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر اصلاح قانون سربازی در برنامه هفتم توسعه تصمیماتی را گرفتیم.

او  بیان کرد: طبق این توافق میانگین خدمت سربازی با احتساب دوره آموزشی به ۱۴ ماه خواهد رسید؛ یعنی حداقل سه ماه از خدمت تمامی سربازان کاهش پیدا می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ستاد کل نیروهای مسلح با تامین اعتبار دولت، نسبت به جایگزینی سرباز با سایر عضویت‌ها در حد اعتبار تامین شده اقدام خواهد کرد. با این مصوبه، کاهش نیاز به سرباز، محقق شده و استفاده از سربازان در جایگاه‌های تخصصی افزایش می‌یابد. همچنین دانشجویان خارج از کشور، امکان معافیت تحصیلی خواهند داشت که این امر موجب تسهیل بازگشت نخبگان به کشور می‌شود.

مشمولان خدمت سربازی با ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند و بیشتر معاف می‌شوند

دهنوی ادامه داد: ستاد کل نیروهای مسلح، برنامه‌ای جهت تعیین تکلیف مشمولان غایب تدوین و به مجلس ارائه خواهد کرد. مشمولان خدمت سربازی با ۳۵ سال سن و دارای دو فرزند و بیشتر معاف خواهند شد که این معافیت در جهت حمایت از مشمولان سربازی که تشکیل خانواده داده‌اند، وضع شد.

عضو هیات رئیسه مجلس  گفت: این تصمیمات در قالب حکم پیشنهادی برای رفع ابهام شورای نگهبان به لایحه برنامه هفتم توسعه، امروز در سامانه قانون‌گذاری مجلس شورای اسلامی بارگذاری شد تا پس از تصویب در صحن مجلس و تأیید شورای نگهبان، اجرایی شود.

این نماینده مجلس در پایان گفت:  قالیباف و سردار باقری موجب شکل‌گیری یک کار موفق مشترک بین مجلس شورای اسلامی و ستاد کل نیروهای مسلح، پس از سال‌ها شدند و امیدواریم این مسیر همکاری ادامه داشته باشد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها