|

انهدام باند سرقت از مدارس تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت جزئیات انهدام باند سرقت از مدارس تهران را اعلام کرد.

انهدام باند سرقت از مدارس تهران

به گزارش شبکه شرق، رئیس پلیس آگاهی تهران از انهدام باند سه‌نفره سرقت از مدارس تهران خبر داد و گفت: در این رابطه، ۲ مالخر اموال مسروقه شناسایی شدند.

سردار علی ولی‌پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بیان داشت: با وقوع چند فقره سرقت از مدارس جنوب تهران، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: با تجمیع پرونده‌های مشابه و مراجعه کارآگاهان به محل‌های سرقت و همچنین انجام تحقیقات میدانی، مشخص شد که سرقت‌ها توسط ۲ یا سه سارق با استفاده از تاریکی شب انجام شده است.

ولی‌پور گودرزی اشاره کرد: با پالایش تصاویر به دست آمده از متهمان، تصویر واضحی از متهمان در اختیار پلیس قرار گرفت و کارآگاهان با گشت زنی‌های هدفمند در نهایت موفق شدند ۲ تن از سارقان را هنگام پرسه‌زنی در اطراف مدرسه‌ای در جنوب تهران مشاهده کرده و هر ۲ متهم را در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

او با بیان اینکه در بررسی‌های بیشتر از متهمان ابزار و آلات سرقت کشف شد ادامه داد: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی به ۱۵ فقره سرقت مشابه با همکاری همدستشان اعتراف و اظهار کردند اموال مسروقه را به ۲ مالخر از اتباع کشور‌های همسایه می‌فروختند.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: در عملیات‌های دیگری سارق متواری و ۲ مالخر اموال مسروقه نیز در مخفیگاهشان دستگیر و متهمان به ارتکاب سرقت و مالخری اموال مسروقه معترف شدند.

این مقام ارشد انتظامی در خاتمه ابزار داشت: با تکمیل تحقیقات پلیسی و شناسایی مال باختگان هر پنج متهم در اختیار مرجع قضایی قرار گرفتند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها