|

اطلاعیه سازمان سنجش در پی کلاهبرداری از داوطلبان

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای نسبت به کلاهبرداری از داوطلبان آزمون فرهنگیان هشدار داد.

اطلاعیه سازمان سنجش در پی کلاهبرداری از داوطلبان

به گزارش شبکه شرق، سازمان سنجش آموزش کشور روز دوشنبه در این اطلاعیه اعلام کرد: پیرو اطلاعیه قبلی در مورد سوءاستفاده مؤسسات سودجو در استفاده از عنوان «سنجش» در نام و نشان برخی مؤسسات، به اطلاع داوطلبان گرامی می‌رساند برخی مؤسسات با ادعاهایی نظیر انتخاب رشته، فروش نمونه سؤالات آزمون‌ها و دفترچه سؤالات شبیه سازی شده، نمونه سؤالات گزینش و مصاحبه دانشگاه فرهنگیان یا ارسال جزوات برای داوطلبان آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان اقدام به ارسال پیامک و تبلیغات گسترده در فضای مجازی برای ثبت‌نام و دریافت اطلاعات داوطلبان کرده اند که بار دیگر تأکید می‌شود اینگونه اقدامات مورد تأیید سازمان سنجش آموزش کشور نبوده و تخلف است.

رئیس پلیس فتای کشور از شناسایی و دستگیری اعضای باند کلاهبرداران تلفنی که اقدام به کلاهبرداری از همراهان بیماران می کرد خبر داد .

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: ضرورت دارد داوطلبان گرامی با هوشیاری کامل از ارسال اطلاعات شخصی یا واریز وجه در این خصوص خودداری کنند؛ ضمن اینکه اقدام حقوقی لازم برای برخورد با این نوع مؤسسات متخلف، سودجو و کلاهبردار توسط مراجع ذیصلاح قضایی و امنیتی در جریان است.

 براساس این گزارش، اطلاعات لازم برای شرکت در آزمون فرهنگیان که برای نخستین بار در سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و اطلاعیه‌های سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است و مراحل بعدی فرایند پذیرش در دانشگاه‌ها مانند انتخاب رشته صرفاً از طریق اطلاعیه‌های این سازمان و منحصراً در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org انجام خواهد شد.

آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان برای پذیرش دانشجو معلم نیز امسال به شکل جداگانه برگزار می‌شود و داوطلبان برای شرکت در این آزمون که تنها همزمان با نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ برگزار می‌شود، به صورت جداگانه نام‌نویسی کردند.

آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ در دو نوبت و نوبت اول روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ و نوبت دوم روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ۱۴۰۳ برگزار می شود.

 

منبع: خبر آنلاین
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها