|

مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشریح شد

معاون استاندار تهران مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان تهران را تشریح کرد.

مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای استان تهران تشریح شد

 

به گزارش شبکه شرق، میر محمد غراوی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تشدید و استمرار آلودگی و پایداری هوا و در معرض خطر قرار گرفتن شهروندان، بر اساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا مهدهای کودک، کودکستان‌ها و مدارس استثنایی در کلیه مقاطع فردا چهارشنبه ۱۳ دی ماه تعطیل و مدارس ابتدایی استان تهران به استثنای شهرستان فیروزکوه در دو نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

وی با اعلام این‌خبر که مجوز روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری در روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه صادر نمی‌شود، افزود: طرح‌زوج‌و فرد خودروها در محدوده طرح کاهش آلودگی هوا نیز در این روز (چهارشنبه ۱۳ دی ماه) اجرا می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه مقرر شد، کلیه فعالیت‌های کارخانجات تولید سیمان با ۵۰ درصد ظرفیت صورت پذیرد، گفت: پایگاه‌های سیار فوریت‌های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی شده اند و شهرداری‌ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری، اقدام خواهند کرد.

غراوی ادامه داد: پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راهور شرق و پلیس راهور غرب تهران، از تردد شبانه خودروهای گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل رؤیت دارند، جلوگیری می‌کنند.

وی از مردم خواست تا از فعالیت‌های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط‌های باز خودداری کنند.

معاون استاندار تهران ضمن اعلام ممنوعیت فعالیت ورزشی مدارس در کلیه مقاطع در محیط‌های باز از مردم خواست تا از انجام فعالیت‌های ورزشی اعم از انفرادی و همگانی در محیط‌های باز خودداری کنند.

غراوی در ادامه گفت: جلوگیری از تردد وسایل حمل و نقل عمومی که آلایندگی قابل رؤیت دارند اعم از مینی بوس، اتوبوس، ون و تاکسی از محل توقف گاه اتوبوس‌های شرکت واحد و پایانه‌های مسافربری توسط شهرداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای صورت می‌پذیرد.

وی اضافه کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه‌ها و روابط عمومی کلیه دستگاه‌های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه‌ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن، اقدام می‌کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک‌های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (N95) توسط آحاد مردم و به ویژه گروه‌های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری‌ها و… که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

غراوی اظهار داشت: پلیس راهور تهران بزرگ، نسبت به جلوگیری از تردد کلیه موتور سیکلت‌ها، خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی و همچنین وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی، اقدامات لازم را به عمل می‌آورد.

وی افزود: ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان، کماکان ادامه می‌یابد و شرکت گاز استان تهران، نسبت به تداوم تأمین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه‌ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز رسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام خواهد کرد.

غراوی همچنین گفت: شهرداری‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌های استان، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان، نظارت ویژه اعمال نمایند؛ همچنین اداره کل حفاظت محیط زیست استان، نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام می‌کند.

وی در پایان از اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران خواست، نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام کند.

 

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها