|

برای مفقودی گذرنامه غیرحضوری اقدام کنید

پلیس فراجا اعلام کرد: مفقودی گذرنامه و عدم اعلام آن به مراجع ذیصلاح، می‌تواند تبعات و آثار حقوقی متعددی را برای افراد به دنبال داشته باشد؛ به همین منظور اعلام مفقودی گذرنامه از موضوعاتی است که باید در سریع ترین زمان ممکن انجام پذیرد.

برای مفقودی گذرنامه غیرحضوری اقدام کنید

به گزارش شبکه شرق، پلیس فراجا اعلام کرد: اگر گذرنامه‌تان مفقود شده است، می‌توانید به صورت غیر حضوری و از طریق نصب اپلیکیشن پلیس من اقدام کنید.

امروز یکشنبه ۳ دی ماه ۱۴۰۲ مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا مهدی سیدهاشمی به موضوع مفقودی گذرنامه اشاره و اظهار داشت: مفقودی گذرنامه و عدم اعلام آن به مراجع ذیصلاح، می‌تواند تبعات و آثار حقوقی متعددی را برای افراد به دنبال داشته باشد؛ به همین منظور اعلام مفقودی گذرنامه از موضوعاتی است که باید در سریع ترین زمان ممکن انجام پذیرد.

هاشمی ادامه داد: در گذشته افراد جهت اعلام مفقودی گذرنامه خود به اداره گذرنامه در تهران و مراکز استان ها مراجعه می‌‌کردند که در راستای تسریع و تسهیل در روال انجام امور، ارائه این خدمت در اپلیکیشن پلیس من و سامانه سخا نیز فراهم شد.

مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی افزود: تا چند سال اخیر، صدور مجدد گذرنامه بعد از اعلام مفقودی حدود ۶ ماه به طول می‌انجامید اما با تمهیدات جدیدی که در پلیس گذرنامه اتخاذ شده، مدت انتظار برای دریافت گذرنامه جدید طی ۲۰ روز انجام می پذیرد.

وی گفت: متقاضیان علاوه بر مراجعه حضوری، می‌توانند به صورت غیر حضوری نسبت به اعلام مفقودی گذرنامه اقدام کرده و از تبعات حقوقی این امر و سوءاستفاده های احتمالی جلوگیری نمایند.

هاشمی افزود: پس از اعلام مفقودی به پلیس گذرنامه، اطلاعات افراد در سامانه اینترپل ثبت می شود؛ به همین سبب در صورتی که گذرنامه توسط خود شخص پیدا شد، باید این موضوع را سریعا به اداره گذرنامه اعلام نماید تا زمانی که قصد خروج از کشور را دارد با منع خروج از کشور مواجه نشود.


 
منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها