|

سازمان محیط زیست‌: اصلا بنزین پتروشیمی وجود ندارد، مازوت از انواع سوخت است

رئیس سازمان محیط زیست گفت: اصلا بنزین پتروشیمی وجود ندارد. مازوت هم یک از انواع سوخت است که در کشور استفاده می‌شود که در دنیا هم استفاده می‌شود.

سازمان محیط زیست‌: اصلا بنزین پتروشیمی وجود ندارد، مازوت از انواع سوخت است

به گزارش شبکه شرق، رئیس سازمان محیط زیست گفت: با این سمت و سویی که گرفته شده حداقل تا ۱۰ سال آینده دیگر این روزها در تهران تجربه نخواهد شد.

علی سلاجقه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرهای ما نسبت به خیلی شهرهای کشورهای همسایه وضعیت بهتری به لحاظ آلایندگی دارند ولی برای ما پذیرفته نیست که وقتی می توانیم مشکلات مردم را حل کنیم، چرا اینکار را انجام ندهیم؟ با این سمت و سویی که گرفته شده حداقل تا ۱۰ سال آینده دیگر این روزها در تهران تجربه نخواهد شد. اگر شرایط اقلیمی هم کمک کند از سال‌های آینده این شرایط را در تهران نخواهیم داشت.

وی درباره انتقاد از کیفیت سوخت و استفاده از بنزین پتروشیمی، گفت: اصلا بنزین پتروشیمی وجود ندارد. مازوت هم یک از انواع سوخت است که در کشور استفاده می‌شود که در دنیا هم استفاده می‌شود. ما وقتی نتوانیم سوخت مناسب را تامین کنیم، وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه‌ها به سمت سوخت‌های جایگرین می رود اینجا که نمی توان نیروگاه و پالایشگاه را تعطیل کند. بنزین پتروشیمی شاید در وزارت نفت تولید شود ولی مصرف نمی‌شود.

 

منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها