|

امکان بازگشت زائران ایرانی به کشور وجود دارد

سخنگوی گمرک گفت: گمرکات مرزی با عراق آماده پذیرش و بازگشت مسافرین از عراق به ایران هستند.

امکان بازگشت زائران ایرانی به کشور وجود دارد

به گزارش گمرک، «سید روح اله لطیفی»در خصوص آخرین وضعیت تردد زوار و تبادل کالا در مرزهای ایران با عراق اظهار داشت: عبور زوار و  مسافران  به سمت عراق برای اتباع ایرانی به دلیل شرایط پیش آمده در عراق، تا عادی‌تر شدن شرایط، فعلاً متوقف شده است.

وی در خصوص  بازگشت زوار  از عراق به کشور، خاطرنشان کرد: با وجود متوقف بودن امکان خروج زوار از ایران به سمت عتبات عالیات و اماکن مقدسه در عراق اما زوار و مسافران ایرانی که قصد بازگشت به کشور را دارند محدودیتی در پذیرش هموطنان برای ورود به کشور نداریم و گمرکات مرزی با عراق  آماده پذیرش و بازگشت مسافرین از عراق  به ایران هستند.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: اتباع عراقی که در ایران حاضر هستند  هم برای بازگشت به ایران هیچ محدودیتی ندارند و می توانند از مرزها  به عراق بازگردند. 

وی در مورد مرزهای تجاری نیز گفت: فعالیت های تجاری و انتقال کالا در مرزها بدون وقفه در حال انجام است و تمام مرزهای تجاری ما با عراق فعال هستند.

به گزارش ایرنا، از روز گذشته برخی جریانات در عراق موجب اغتشاش در این کشور شده اند که در پی آن،‌انجام فعالیت های روزمره از جمله زیارت از اماکن متبرکه با مشکل مواجه شده است.