|

آغاز فروش بلیت 6 میلیونی پروازهای اربعین از 12 شهریور

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: فروش بلیت پروازهای اربعین برای بازه زمانی ۱۵ تا ۳۱ شهریور با قیمت ۶ میلیون تومانی از ۱۲ شهریور ماه آغاز می‌شود.

آغاز فروش بلیت 6 میلیونی پروازهای اربعین از 12 شهریور

 میراکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری دیروز با اشاره به تشکیل دومین نشست هماهنگی پروازهای اربعین حسینی و اعلام این‌که پروازهای مذکور از 20 تا 31 شهریور انجام می شود، اظهار کرد: قیمت بلیت پروازهای اربعین 6 میلیون تومان است.

وی افزود:‌ از ایرلاین‌ها خواسته شد برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی با توجه به همزمانی با پایان تعطیلات تابستان نسبت به برنامه ریزی برای پروازهای اربعین از هم اکنون اقدامات لازم به عمل آید.

وی تصریح کرد: همچنین در این جلسه بر ایجاد هواپیمای پشتیبان، پاسخگویی به موقع به مسافران و معرفی یک نفر نماینده تام‌الاختیار در فرودگاههای نجف و بغداد تاکید شده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان "از ایرلاین‌ها خواسته شد بلیت پروازها به صورت پلکانی فروخته شود که با این اقدام از تمام شدن بلیت ها در روزهای ابتدایی جلوگیری می‌شود" اضافه کرد: برای پروازهای اربعین دریافت گواهی تست PCR یا تزریق دو دوز واکسن کرونا ضروری است.

به گزاش تسننیم، پیگیری‌ها حاکی از آن است که با ابلاغ سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌ها زمان فروش بلیت پروازهای اربعین مشخص شده است. بر این اساس قرار است فروش بلیت پروازهای مذکور از 12 شهریور آغاز شود.

میراکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این‌باره به تسنیم گفت: پیش این قرار بود فروش بلیت پروازهای اربعین برای بازه زمانی 20 تا 31 شهریور انجام شود که با دستور وزیر راه و شهرسازی این بازه زمانی 5 روز بیشتر شده و برای تاریخ 15 تا 31 شهریور فروش بلیت انجام می‌شود.

وی با تایید فروش بلیت پروازهای اربعین از 12 شهریور، افزود: فروش بلیت از ساعت 8 صبح روز 12 شهریور (شنبه هفته آینده) آغاز خواهد شد.

به گزارش تسنیم، طبق اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی امسال حدود 5 میلیون زائر اربعین از ایران عازم عراق می‌شوند که از این تعداد قرار است حدود 60 هزار نفر از طریق ناوگان هوایی، 300 هزار نفر از طریق ناوگان ریلی (تا خرمشهر و شلمچه) و حدود 4.5 میلیون‌ نفر از طریق حمل‌ونقل جاده‌های در این سفر معنوی جابه‌جا شوند.