|

خرید انواع سرور hp

خرید و نصب سرور های اچ پی ای یک از موارد بسیار مهم هست که باید در خرید تمام سرور های اچ پی ای مدنظرتان باشد تا بهترین دیتاسنتر با کارایی بسیار خوب را داشته باشید.

خرید انواع سرور hp

معرفی انواع سرور اچ پی

یک رک سرور (یا یک کابینت سرور) تجهیزات فناوری اطلاعات مانند سرورهای اختصاصی و سوئیچ های شبکه را نگه می دارد و سازماندهی می کند. نصب رک سرور مزایای متعددی دارد. استفاده از فضا را به حداکثر می رساند، به مدیریت سیم کمک می کند، جریان هوا و خنک کننده تجهیزات را تسهیل می کند، امنیت فیزیکی را بهبود می بخشد و موارد دیگر.

 

رک سرور اچ پی چیست؟

هنگام نصب رک سرور، بهتر است از دستورالعمل های کلی پیروی کنید. رک های سرور که به درستی نصب نشده اند، احتمال آسیب رساندن به سرور را افزایش می دهند و ایمنی کارکنان مرکز داده را به خطر می اندازند.

در این مقاله، نحوه رک کردن سرور را یاد خواهید گرفت و نکات و ترفندهای مفیدی را دریافت خواهید کرد.نحوه رک کردن سرور - نکات و ترفندها. توجه: جایگزینی برای ساختن اتاق سرور شخصی شما این است که در یک مرکز داده مستقر شوید یا یک سرور اجاره کنید. میزبانی اشتراکی ما را که در هشت مرکز داده در سراسر جهان موجود است، بررسی کنید.گزینه هایی که باید قبل از راه اندازی رک سرور در نظر بگیرید.

هنگام تنظیم رک سرور، بین دو گزینه انتخاب کنید:

  1. رک های سرور از پیش پیکربندی شده رک های سرور از پیش ساخته شده که در اندازه ها و طرح های مختلف عرضه می شوند.

    رک های سرور سفارشی. قفسه هایی با ابعاد سفارشی و خاص مشتری.

برای راه اندازی آسان که نیاز به کار زیادی ندارد، یک رک سرور از پیش پیکربندی شده و آماده انتخاب کنید. ابعاد آن معمولاً استاندارد و برای اکثر انواع تجهیزات مناسب است. با این حال، بسته به مارک، اندازه و مواد استفاده شده، می توانند گران باشند.

قفسه های سرور سفارشی با توجه به ابعاد خاص مشتری ساخته می شوند و معمولاً اهداف منحصر به فردی دارند. به عنوان مثال، قفسه های سفارشی می توانند دارای ارتفاع، عرض و عمق غیر استاندارد یا سوراخ نصب سفارشی و نوع ریلی باشند. آنها همچنین می توانند ضد آب یا گرد و غبار یا ضد ضربه باشند.

نصب سرور  dl380 g9

سفارش‌های سفارشی‌شده گاهی مقرون به صرفه‌تر از سفارش‌های از پیش تنظیم‌شده هستند، اگرچه به درجه سفارشی‌سازی بستگی دارد.

توجه: آیا می خواهید داخل یک مرکز داده سازمانی را ببینید؟ یک تور مجازی از مرکز داده ایمن با طراحی ما در فینیکس، آریزونا برنامه ریزی کنید.

نحوه راه اندازی رک و خرید سرور hp

این بخش به تشریح فرآیند راه اندازی رک سرور می پردازد. مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله 1: عمق قفسه رک را تنظیم کنید

بسیاری از رک‌های سرور دارای عمق قابل تنظیم هستند که برای طیف وسیعی از تجهیزات مناسب است. عمق با یک مکانیزم کشویی تنظیم می شود که به کاربران امکان می دهد دقیقاً متناسب با تجهیزات خود باشند.

ریل بیرونی و براکت عقب را مشخص کنید. ریل بیرونی سوراخ‌هایی دارد و براکت عقب دارای شکافی است که می‌توان پیچ‌های سر صاف را روی آن رزوه کرد. برای تنظیم عمق قفسه، براکت عقب را روی براکت یا قفسه ریلی بیرونی بلغزانید تا با عمق تجهیزات نصب مطابقت داشته باشد.

مرحله 2: ریل های سرور را سوار کنید

پس از تنظیم عمق، ریل ها و قفسه های سرور را سوار کنید. دستورالعمل نصب ریل ها به نوع قفسه مورد استفاده، مکانیسم نصب و نوع سوراخ بستگی دارد. برخی از تولیدکنندگان ریل هایی ایجاد می کنند که فقط با استفاده از گیره ها به قفسه متصل می شوند، در حالی که برخی دیگر سوراخ هایی را روی فلنج فلزی ایجاد می کنند که به مهره های قفس نیاز دارد.

به عنوان مثال، قفسه هایی با سوراخ های مربعی از مهره های قفس برای سفت کردن ریل ها استفاده می کنند. ریل ها را با توجه به ارتفاع تجهیزات توزیع کنید. 1U (یک واحد قفسه) معمولاً سه سوراخ است. همه چیز را سفت کنید تا مطمئن شوید که وزن تجهیزات را نگه می دارد.

مرحله 3: ریل های داخلی را به تجهیزات وصل کنید

ریل های داخلی را به سرورها و سایر تجهیزات نصب وصل کنید. ساده ترین راه این است که سخت افزار را روی یک سطح صاف قرار دهید و ریل های داخلی را با استفاده از پیچ های موجود در کیت به سرور متصل کنید.

اطمینان حاصل کنید که هر ریل را با پیچ و مهره محکم کنید و بررسی کنید که آیا محکم وصل شده اند، زیرا وزن دستگاه را تحمل می کنند. ریل‌های داخلی به داخل ریل‌های روی قفسه می‌لغزند و تجهیزات را در جای خود قفل می‌کنند. تصویر زیر نشان می‌دهد که سرور با نصب ریل‌ها چگونه باید باشد:

نمونه ای از سرور با ریل های نصب شده.

برخی از ریل های یونیورسال نیازی به نصب چیزی روی شاسی سرور ندارند. آنها معمولاً با پیچ های انگشتی عرضه می شوند که تجهیزات را در سوراخ وسط واحد قفسه قفل می کند.

اگر نمی خواهید از ریل های کشویی استفاده کنید یا اندازه تجهیزات اجازه نمی دهد، قفسه ها را نصب کنید و تجهیزات را در بالا قرار دهید.

مرحله 4: سرور را داخل رک قرار دهید

پس از چسباندن ریل ها به تجهیزات، آنها را به طور کامل گسترش دهید تا ثابت شوند. ریل های داخلی نصب شده روی تجهیزات را با ریل های بیرونی که روی قفسه نصب شده اند ردیف کنید و در سخت افزار بلغزانید.

مطمئن شوید که سرور را تا انتها به داخل فشار دهید، اما آن را مجبور نکنید. همچنین مطمئن شوید که قفسه واژگون نشده و محکم بسته شده باشد. سخت افزار را با براکت های نصب که در کناره های قفسه قرار دارد، محکم کنید.

با کشیدن سرور به بیرون از رک تا زمانی که به ایستگاه های ریل اسلاید برسد، مطمئن شوید که همه چیز به درستی کار می کند. اطمینان حاصل کنید که هیچ کابلی گیر نکرده است و به آرامی سرور را در جای خود قرار دهید.

بهترین روش های نصب رک سرور

هنگام تنظیم یک رک سرور، مطمئن شوید که آن را با جزئیات برنامه ریزی کرده اید. عواملی که باید در نظر بگیرید، از جمله، نوع تجهیزاتی است که استفاده خواهید کرد، فضای مورد نیاز برای تجهیزات،

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها