|

معرفی سه مدل پرفروش اسپلیت و گولر گازی در بازار

سیتم تهویه هوا در روزهای گرم و سرد سال از هر چیز دیگری برای یک خانه مهمتر است.

معرفی سه مدل پرفروش اسپلیت و گولر گازی در بازار

سیتم تهویه هوا در روزهای گرم و سرد سال از هر چیز دیگری برای یک خانه مهمتر است. از این رو، خرید اسپلیت با کیفیت که قیمت مناسبی داشته باشد می تواند یک هوای مطبوع را تضمین کند و مصرف برق و هزینه ها را کاهش دهد.

معمولا در فصول گرم سال باید کولر خانه تجهیز و هوای مطبوع در خانه پراکنده شود. این روزها به دلیل کمبود منابع آبی کشور و آپارتمانی شدن اغلب ساختمان‌ها، استفاده از کولر آبی کمتر شده و بیشتر به کولر گازی مجهز هستند. 

این وسیله از سه قسمت کمپرسور، اواپراتور و کنداسور تشکیل می‌شود که در داخل تمامی بخش‌های مذکور گاز فریون در حال گردش است. گاز فریون یکی از گازهایی است که اگر متراکم و سپس رها شود، گرمای محیط را به خود جذب کرد و سبب محوطه را خنک می‌کند.

این گاز از کمپرسور به سمت اواپراتور حرکت کرده و به این قسمت انتقال داده می‌شود و هوای محیط را مطبوع می‌کند. اما گازی که اواپراتور را ترک می‌کند به دلیل جذب گرمای محیط به خود کاملا منبسط می‌شود و به همین دلیل متراکم کردن دوباره آن باعث صرف انرژی زیادی می‌شود. بنابراین این گاز به کمپرسور بازگردانده می‌شود تا اندکی دمای آن کاهش پیدا کند و منقبض شود.

اسپلیت چیست؟

کولر گازی انواع مختلفی دارد که یکی از آن‌ها اسپلیت است. اسپلیت به معنی دو تکه است و به کولر گازی گفته می‌شود که یونیت داخلی و بیرونی دارد. اواپراتور بیشتر اسپلیت‌ها در یونیت داخلی تعبیه شده و کمپرسور و کندانسور هم در یونیت خارجی قرار دارد. ارتباط بین دو یونیت مذکور از طریق لوله‌های مسی رفت و برگشت برقرار می‌شود. اسپلیت‌ها به مدل‌های دیواری، ایستاده، سقفی کاستی و سقفی کانالی تقسیم می‌شوند.

انواع کولر گازی و اسپلیت

در ادامه برای آگاهی بیشتر خوانندگان سه مورد از کولر گازی پرفروش بازار معرفی خواهند شد؛

کولر گازی ایران رادیاتور مدل ICA-30CH-A

قیمت؛ 22 میلیون و 500 هزار تومان

این کولر گازی ایرانی رده مصرف انرژی خوبی دارد و به پره‌های طلایی ضد زنگ مجهز شده است. نوع برق مصرفی آن تک فاز است و وضعیت آن از طریق نشانگر روی پنل نمایش داده می‌شود. حداقل دما در این مدل به منفی 7 درجه سانتی گراد می‌رسد.

کولر گازی هایسنس مدل HRH-181Q 18000

قیمت؛ 18 میلیون و 830 هزار تومان

این مدل دارای رده مصرف انرژی آ بوده و نوع کمپرسور آن روتاری است. این مدل هم به برق تک فاز مجهز شده و پنل باز و بسته شونده دارد.

کولر گازی گرین مدل GPS-H12P1T1A

قیمت؛ 15 میلیون و 200 هزار تومان

مدل کولر گازی مذکور از برند گرین دارای رده مصرف انرژی بی است. وضعیت این دستگاه از طریق نشانگر روی پنل مشخص می‌شود. برق مصرفی این مدل کولر تک فاز بوده و دارای کمپرسور روتاری است.