|

خبر جدید وزیر صمت درباره حذف سامانه یکپارچه ثبت‌نام خودرو؛ خودرو گران می‌شود؟/ ویدئو

وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص احتمال حذف سامانه یکپارچه ثبت‌نام خودرو، واردات خودرو و افزایش قیمت خودرو توضیحاتی ارائه کرد.

خبر جدید وزیر صمت درباره حذف سامانه یکپارچه ثبت‌نام خودرو؛ خودرو گران می‌شود؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، وزیر صنعت، معدن و تجارت وعده داد که تا پایان سال المان‌های اصلی اتوبوس‌های برقی داخلی‌سازی شود و گفت که یکی از شرایطی که در راستای ارتقای ایمنی خودروها برای خودروسازان تعیین شده، افزایش مدت زمان گارانتی است.

عباس علی‌آبادی، وزیر صمت امروز «دوشنبه، سوم اردیبهشت ماه»، در حاشیه جلسه با کمیسیون اصل نود مجلس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در بحث ایمنی خودروها شرایطی برای خودروسازان تعیین کردیم که مهم‌ترین آن‌ها، افزایش مدت گارانتی و انجام تست‌های مربوطه است که مقرر شده بخش خصوصی در زیرساخت‌های این تست‌ها سرمایه‌گذاری کند و همچنین نظارت در این حوزه باید دائمی باشد.

وزیر صمت گفت: سیاست شخصی من این است که سامانه یکپارچه خودرو حذف شود و مشتریان مستقیم با خودروساز در ارتباط باشند. 

او با بیان اینکه آیین‌نامه واردات خودروهای دست دوم تصویب شده و این موضوع در لایحه بودجه هم دیده شده است، تصریح کرد: این موضوع باید پیگیری شود تا دولت آن را ابلاغ کند.

همچنین به گفته او، در حال حاضر واردات خودرهای جانبازان، برای جانبازان بالای ۷۰ درصد در حال انجام است. احتمالا امسال بعد از اتمام نیاز جانبازان بالای ۷۰ درصد، واردات برای جانبازان ۵۰ تا ۷۰ درصد انجام می‌شود.

علی‌آبادی در ادامه تصریح کرد: آمادگی داریم نیاز بازار در حوزه حمل و نقل عمومی را مطابق سفارش‌ها تامین کنیم. در حال حاضر برای تولید ۲۰۰۰ اتوبوس دیزلی و ۲۰۰ اتوبوس برقی ظرفیت ایجاد شده، اما اگر بیشتر هم سفارش داده شود، آمادگی تولید داریم.

وزیر صمت با اشاره به اینکه امسال در ازای هر خودروی وارداتی، چهار خودروی فرسوده اسقاط خواهد شد، گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو تولید شد و امسال برنامه وزارتخانه تولید بیش از یک میلیون ۷۰۰ هزار خودرو است. 

او در ادامه، با بیان اینکه کمیسیون اصل نود به این وزارتخانه تکلیف کرد افرادی که خودرو اسقاط می‌کنند، بتوانند از انواع خودروهایی که می‌توانیم عرضه کنیم، استفاده کنند، تاکید کرد: خودروهای برقی در اولویت ارائه به متقاضیان تاکسی‌های فرسوده است.

وزیر صمت در پایان وعده داد که فروش خودرو در سامانه شتاب گیرد و تاکید کرد: در خصوص افزایش قیمت پژو پارس نیز مسئول تعیین قیمت خودرو، شورای رقابت است؛ وزارت صمت سیاست‌گذار نیست، فقط مجری است.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها