|

رئیس اتحادیه قنادان:

قیمت شیرینی در ایام نوروز تغییر نمی‌کند

رییس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران گفت:‌ قیمت فروش شیرینی شب عید و ایام نوروز تغییری نخواهد داشت. نظارت بر کیفیت و عملکرد قنادی‌ها توسط اتحادیه تشدید می‌شود.

قیمت شیرینی در ایام نوروز تغییر نمی‌کند

به گزارش شبکه شرق، رییس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران با بیان اینکه قیمت فروش شیرینی شب عید و ایام نوروز تغییری نخواهد داشت گفت: نظارت بر کیفیت و عملکرد قنادی‌ها توسط اتحادیه تشدید می‌شود.

«علی بهره‌مند» درباره وضعیت قیمت شیرینی شب عید و ایام نوروز، افزود: با توجه به آزادسازی نرخ کالا‌های اساسی همچون آرد و افزایش قیمت سایر مواد اولیه تولید کیک و شیرینی، هیچ قیمت‌گذاری دستوری برای شیرینی شب عید و ایام نوروز سال ۱۴۰۳ نداریم، اما مردم می‌توانند هرگونه گران‌فروشی را به اتحادیه و سازمان تعزیرات حکومتی گزارش کنند.

وی بر این باور است که قیمت شیرینی بر اساس کیفیت و رتبه‌بندی توسط قنادی‌ها تعیین می‌شود؛ اما انتظار می‌رود قنادان محصول باکیفیت را با قیمت‌های مناسب به دست مردم برسانند.

رئیس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران اظهار داشت: شیرینی فروشی‌های درجه یک و دو بر اساس متریال مورداستفاده و عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کنند.

بهره‌مند گفت: تمامی قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها یک‌شور تحت نظارت و بازرسی بهداشتی و قیمتی مستمر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بازرگانی، اصناف کشور و اتحادیه قنادان و شیرینی فروشان کشور قرار دارند.

به گفته وی، بحث نظارت برعهده واحد‌های نظارتی و سازمان صمت استان تهران است، اما طبق روال همیشه در ایام خاص نظارت‌های بازرسان اتحادیه قنادان نیز در بحث کیفیت و عملکرد تشدید می‌شود.

رییس اتحادیه قنادان، شیرینی فروشان و کافه قنادی تهران توصیه کرد: هموطنان شیرینی شب عید خود را از قنادی‌ها و شیرینی‌فروشی‌هایی که پروانه فعالیت دارند، خریداری کنند.

وی افزود: در صورتی که شهروندان در خصوص کیفیت و قیمت محصولات عرضه شده در قنادی‌ها و شیرینی فروشی‌های تهران شکایتی داشته باشند، می‌توانند با شماره تلفن ۶۶۹۴۴۴۱۱ و ۶۶۹۴۴۴۹۹ با اتحادیه قنادان یا شمار ۱۲۴ سازمان تعزیرات کشوری تماس بگیرند.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها