|

از سوی ‌راه‌آهن؛

گرانی بلیت قطارهای ۵ستاره تکذیب شد

مرجع قانونی تعیین قیمت بلیت قطارهای مسافری، راه‌آهن و شورای‌عالی ترابری است و افزایش قیمت ادعایی صحت ندارد.

گرانی بلیت قطارهای ۵ستاره تکذیب شد

به گزارش شبکه شرق، درحالی نائب رئیس اتاق بازرگانی از افزایش ۵۴ درصدی قیمت بلیت قطارهای ۵ ستاره در سال آینده خبر داده بود که راه‌آهن این ادعا را تکذیب کرد.

کیوان کاشفی نایب رئیس اتاق بازرگانی شب گذشته در حاشیه جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با یادآوری این‌که  براساس پیشنهاد انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی مصوب شد بلیت قطار 5 ستاره امسال افزایش نیابد،‌ گفته بود: مطابق تفاهم در سال های قبل بلیت‌های قطارهای 5 ستاره از قیمت‌گذاری معاف بودند اما سازمان حمایت و شرکت راه‌آهن این توافق را نقض کرده و این خدمت مشمول قیمت‌گذاری شد.

وی افزود: در جلسه امروز (30 بهمن 1402) براساس پیشنهاد انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌و‌نقل ریلی مصوب شد تا درخواست افزایش قیمت بلیت قطارهای 5 ستاره مربوط به سال های 1401 و 1402 به ترتیب 25 درصد و 29 درصد در سال آینده اعمال شود. بر این اساس در مجموع 54 درصد به قیمت پایه بلیت های قطارهای 5 ستاره در سال آینده اضافه خواهد شد.

این در حالی است که راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اعلام این‌که هرگونه افزایش قیمت بلیط‌ قطارهای مسافری از جمله قطارهای 5 ستاره صحت نداشته این ادعا را تکذیب کرد.

امیرحسن موسوی، معاون مسافری راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در این‌باره گفت: مرجع قانونی تعیین نرخ بلیت قطارهای مسافری، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و شورای عالی ترابری به ریاست وزیر راه و شهرسازی است. از این رو  هرگونه افزایش قیمت بلیط‌ قطارهای مسافری از جمله قطارهای 5 ستاره صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها