|

خبر مهم درباره پیامک یارانه نقدی و کالابرگ الکترونیکی

همزمان با تصمیم‌های جدید دولت در خصوص طرح کالابرگ الکترونیک و یارانه نقدی، شاهد ارسال گسترده پیامک‌‌هایی با عنوان یارانه و کالابرگ الکترویکی هستیم.

خبر مهم درباره پیامک یارانه نقدی و کالابرگ الکترونیکی

به گزارش شبکه شرق، همزمان با برنامه‌های جدید دولت برای یارانه نقدی و کالابرگ الکترویکی، بازار پیامک‌های جعلی با عناوین غیرواقعی در خصوص یارانه داغ شده است.

در روزهای اخیر، همزمان با برنامه‌های تازه دولت در خصوص طرح کالابرگ الکترونیک و یارانه نقدی، شاهد ارسال گسترده پیامک‌های جعلی در خصوص یارانه از سرشماره‌های ناشناس هستیم.

به عنوان مثال، یکی از این پیامک‌ها  در ادامه قابل مشاهده است. در این پیامک، از مخاطب خواسته شده برای مشاهده یارانه معیشتی، از طریق لینکی در داخل پیامک قرار داده شده است، پیگیری انجام شود. این درحالی است که به وضوح، یک لینک مشکوک با آدرسی نا معتبر در این پیامک‌ها قرار داده شده که احتمالا  هدف ارسال‌کنندگان آن، سود‌جویی از مردم است.

یارانه

از سوی دیگر باید به این نکته نیز توجه داشت که بعد از اردیبهشت 1401 و حذف ارز 4200 تومانی، یارانه معیشتی که از سال 1398 برقرار شده بود، حذف شده و به صورت یکجا یارانه‌های نقدی 300 و 400 هزار تومانی به حساب یارانه‌بگیران واریز می‌شود.

پیش‌تر، از سوی مسئولان نیروی انتظامی درخصوص ارسال لینک‌های آلوده و مشکوک که در قالب پیامک ارسال می‌شوند، هشدار داده شده بود.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها