|

خبر مهم درباره دهک‌بندی خانوارها و پرداخت یارانه نقدی/ زمان جدید واریز یارانه اعلام شد

آخرین اخبار و جزییات درباره مبلغ یارانه، دهک‌بندی خانوارها و زمان جدید واریز یارانه نقدی و معیشتی خانوارها اعلام شد.

خبر مهم درباره دهک‌بندی خانوارها و پرداخت یارانه نقدی/ زمان جدید واریز یارانه اعلام شد

به گزارش شبکه شرق، تاریخ واریز یارانه نقدی تغییر کرده است؛ سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها علت این تغییر زمان را انضباط‌بخشی به زمان پرداخت یارانه‌ها عنوان کرده است.

یارانه دهک‌های یک تا سه، ۲۵‌ام هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول، سی‌ام ماه واریز می‌شود.

در حالی که معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود، مبلغ یارانه تشویقی در طرح کالابرگ الکترونیکی که ۲۲۰ هزار تومان شده است، ۱۷ بهمن به حساب افراد واریز می‌شود، سازمان برنامه و بودجه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از این پس، واریز یارانه نقدی و معیشتی از بیستم به آخر ماه موکول شده است. به این ترتیب یارانه دهک‌های یک تا سه، ۲۵‌ام هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوارهای مشمول، سی‌ام ماه واریز می‌شود.

گفتنی است؛ طرح «فجرانه» با یارانه تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی، از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن) تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت) اجرا می‌شود.

توضیحات وزیر کار درباره پرداخت یارانه‌ها در سال ۱۴۰۳

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره ادامه پرداخت یارانه‌ها در سال آینده توضیح داد.

«صولت مرتضوی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سال آینده همچنان پرداخت یارانه ادامه خواهد داشت.

مرتضوی اعلام کردکرد: میزان یارانه‌ای که دهک یک تا هفت از طریق کالابرگ دریافت می‌کنند، از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وزیر کار تاکید کرد: طرح فجرانه که از دهه فجر امسال آغاز شده است، به مدت سه ماه، یعنی تا ۱۷ اردیبهشت‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

بررسی نحوه دهک‌بندی و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها در مجلس

معاون رفاه اجتماعی و امور اقتصادی وزارت تعاون هفته جاری گزارش عملکرد در حوزه‌های خط فقر، پایگاه رفاه ایرانیان، نحوه دهک‌بندی یارانه‌ها و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها را به نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه خواهد کرد.

کمیسیون‌های تخصصی مجلس این هفته جلسه دارند که در ادامه جزئیات دستورکار نمایندگان در نشست کمیسیون‌ها را می‌خوانیم:

کمیسیون اجتماعی

- دعوت از معاون رفاه اجتماعی و امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور ارائه گزارش عملکرد در حوزه‌های خط فقر، پایگاه رفاه ایرانیان، پایگاه بهره‌مندی ایرانیان، نحوه دهک‌بندی یارانه‌ها و علل تغییر در زمان واریز یارانه‌ها با حضور مرکز پژوهش‌ها و معاونت نظارت مجلس شورای اسلامی.

- عملکرد مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب در کمیسیون صنایع مجلس بررسی می‌شود.

- استماع گزارش مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب از عملکرد کاری و ارائه ایده‌های نوین.

کمیسیون برنامه و بودجه

ارائه گزارش عملکرد 10 ماهه منابع و مصارف (‌دریافت‌ها و پرداخت‌ها) قانون بودجه سال 1402 کل کشور از سوی مسئولان مربوطه به اعضای کمیسیون در دستورکار این کمیسیون در این هفته قرار دارد.

- طرح مدارس غیردولتی با حضور نمایندگان شورای نگهبان و هیات عالی مجمع.

- طرح اصلاح قانون تاسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی (اعاده شده از شورای نگهبان) با حضور نمایندگان شورای نگهبان و هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولان دستگاه اجرایی ذی‌ربط بررسی می‌شود.

- جزییات برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بررسی می‌شود.

- ارائه گزارش معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر و همچنین ارائه گزارش رئیس سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر به اعضای کمیسیون فرهنگی در دستورکار این کمیسیون قرار دارد.

منبع: تسنیم
 
  • «شرق» از خطرات مؤثر بر روند ادوار تجاری در اقتصاد ایران از دو منظر اقتصاد و روان‌کاوی، گزارش می‌دهد؛

اخبار مرتبط سایر رسانه ها