|

فروش ۳۵ درصد از بلیت پروازهای اربعین تاکنون

معاون دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: تاکنون ۳۵ درصد از بلیت پروازهای اربعین به فروش رفته است.

فروش ۳۵ درصد از بلیت پروازهای اربعین تاکنون

به گزارش شبکه شرق، محمد حسین مصحفی با اعلام این خبر گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شرکت‌های هواپیمایی موظف شدند براساس مصوبه سازمان هواپیمایی کشوری نسبت به فروش بلیت پروازهای اربعین از طریق سایت های خود اقدام کنند و فروش از طریق دفاتر خدمات مسافرتی  ممنوع بوده است.

 

وی با بیان اینکه ۱۵ شرکت هواپیمایی با توجه به ناوگان موجودشان مجاز به فروش بلیت پروازهای اربعین هستند، اظهار داشت: به منظور افزایش پروازهای اربعین از شرکت‌های هواپیمایی خواسته شده است از انجام پروازهای فوق العاده به سایر کشورها خودداری کنند و ظرفیت خود را به پروازهای اربعین اختصاص دهند.

 

مصحفی ادامه داد: در روز اول به دلیل حجم زیاد تقاضا بر روی سیستم های رزرواسیون با اختلالاتی مواجه شدیم که به فاصله چند ساعت این مشکل حل شد و بلیت ها به شیوه معمول برای متقاضیان صادر شد.

 

به گفته معاون دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری، در حال حاضر پاسخگویی به درخواست ها انجام می شود و بلیت ها فروخته می شود و مردم نگران بلیت نباشند و با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته نیاز متقاضیان به صورت فوری پاسخ داده خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵۰مجوز پرواز به صورت برنامه ای و ۷۵۰ پرواز فوق العاده صادر شده است، تصریح کرد: تا کنون ۳۵درصد از فروش بلیت ها به صورت حضوری و الکترونیکی از طریق دفاتر فروش و سایت شرکت‌های هواپیمایی انجام شده و براساس پیش‌بینی‌ها ظرف دو روز آینده ظرفیت پروازها کامل خواهد شد.

 

مصحفی درخصوص فروش بلیت چارتری به عتبات خاطرنشان کرد: چنانچه مسافران در جستجوی بلیت انتخاب زمان را خارج از دوره تعیین شده ۱۵ تا ۳۰ شهریور مشخص کنند و فروش چارتری نمایش داده شود این امر مانعی ندارد بنابراین به مسافران توصیه می شود در جستجوی زمان انتخاب بلیت باتوجه به ممنوع بودن پروازهای چارتری در بازه زمانی مذکور و همچنین کابین پروازی اکونومی دقت لازم را داشته باشند.

 

وی افزود: مسافران می توانند شکایات و نیازهای خود را در سامانه حقوق مسافر سایت سازمان به نشانی caa.gov.ir مطرح یا با شماره تلفن های ۴۴۶۶۱۷۹۹ - ۴۴۶۶۱۸۶۶ واحد رسیدگی به شکایات تماس حاصل کنند.