|
کدخبر: 843176

ممنوعیت ۴۰ ساله پخت نان بربری و سنگک در آذربایجان غربی

رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه گفت: موضوع ممنوعیت پخت نان بربری و سنگگ به عنوان نان صبحانه از زمان پیروزی انقلاب و حتی قبل از آن همواره در استان آذربایجان‌غربی اعمال شده است و این امر مبحث تازه‌ای نیست.

 الله‌وردی حسن زاده رئیس اتحادیه نانوایان ارومیه  اظهار داشت: موضوع ممنوعیت پخت نان بربری و سنگگ به عنوان نان صبحانه از زمان پیروزی انقلاب و حتی قبل از آن همواره در استان آذربایجان‌غربی اعمال شده است و این امر مبحث تازه‌ای نیست.

وی افزود: دادستان کل کشور اعلام کرد که با روزه‌خواری در ملاءعام باید برخورد کرد و در نامه‌ای به فرمانده نیروی انتظامی نیز برخورد با روزه‌خواران ابلاغ شد نانوایی‌های بربری با ابلاغیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان، در شیفت صبح در ماه رمضان تعطیل هستند.

وی افزود: قیمت نان در ارومیه تغییر نیافته است و تمامی نانوایان موظف هستند نان را بر اساس قیمت اعلامی اتحادیه به فروش برسانند و هر نانوایی که به بهانه پخت نان مخصوص گنجددار و یا روغنی قیمت نان را افزایش می‌دهند کار غیرقانونی انجام می‌دهند و در صورتی که بازرسان با همچین مواردی مواجه شوند از چنین تخلفاتی جلوگیری می‌شود.

حسن زاده گفت: نانوایی‌های پخت بربری و سنگگ یا به اصطلاح نان روغنی موظفند در ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۵ فعالیت خود را آغاز کنند و برخی تا ساعت ۲۲ تا ۲۳ شب نیز فعال هستند.