|

اعتراضات به پاره‌کردن عکس آیت‌الله منتظری در راهپیمایی روز قدس

عده‌ای از زنان نجف‌آبادی با اجتماع در دفتر امام جمعه شهرستان نجف‌آباد، نسبت به پاره کردن عکس آیت‌الله منتظری در راهپیمایی روز قدس اعتراض کرده‌اند.

اعتراضات به پاره‌کردن عکس آیت‌الله منتظری در راهپیمایی روز قدس

به گزارش شبکه شرق، عده‌ای از زنان نجف‌آبادی، با اجتماع در دفتر امام جمعه شهرستان نجف‌آباد، نسبت به پاره کردن عکس آیت الله منتظری در راهپیمایی روز قدس اعتراض کردند.

«اطلاعات آنلاین» حادثه‌ای در روز قدس 10 سال پیش را به استناد پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز اسناد انقلاب اسلامی یادآوری کرده و نوشته است:

«تجمعات و راهپیمایی‌ها ملی و انقلابی، همیشه با حاشیه‌هایی همراه بوده است. این حاشیه‌ها گاه جنبه خارجی و طنز داشته، مثل درست کردن کاریکاتور برخی از سران امریکا و یا اسرائیل و گاه این حاشیه‌ها سمت و سوی داخلی به خود گرفته است. گاه حاشیه تلخ و خلاف وحدت ملی بوده، مانند سر دادن شعار مرگ و یا خواندن اشعاری علیه رئیس جمهور سابق کشور و گاه شیرین بوده همانند مردمی که خدمات رایگان و عمومی به شرکت کنندگان در راهپیمایی ارائه می‌دهند.

در اسناد موجود در مرکز اسناد انقلاب اسلامی، خبر ویژه‌ای از خبرگزاری جمهوری اسلامی وجود دارد که گزارش یکی از حواشی راهپیمایی روز قدس است. در این گزارش آمده است در روز ۱۳۷۲/۱۲/۲۶ عده‌ای از زنان نجف‌آبادی با اجتماع در دفتر امام جمعه شهرستان نجف‌آباد، نسبت به پاره کردن عکس آیت‌الله منتظری در راهپیمایی روز قدس اعتراض کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که زنان خواستار محکوم کردن علنی این اقدام توسط امام جمعه شهرستان شده‌اند.

همچنین در گزارش دیگری که به تاریخ ۱۳۷۳/۱/۶ است، حکایت از آن دارد که زنان معترض، به خواسته خود نرسیده‌اند و در اولین روز کاری در سال جدید، به صورت نشسته در محل فرمانداری نجف‌آباد دست به اعتراض زده‌اند.»

منبع: اطلاعات آنلاین
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها