|
نویسنده: فاطمه شفیعی

مدیر عامل فولاد مبارکه:

عنوان «مرد سال فولاد ایران» را کسب کرد

مدیر عامل فولاد مبارکه در جریان برگزاری آیین اختتامیه بیست‌و‌چهارمین سمپوزیوم فولاد که آبان ماه سال جاری در سالن همایش های کیش برگزار شد، با رأی حداکثری فعالان و متخصصان شرکت کننده، به‌عنوان «مرد سال فولاد ایران» انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت.

عنوان «مرد سال فولاد ایران» را کسب کرد
محمدیاسر طیب نیا، مدیر عامل فولاد مبارکه درپی کسب این عنوان گفت: به شکرانه خداوند فولاد مبارکه امروز در مقتدرترین و امیدوارکننده‌ترین وضعیت قرار دارد. 

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه پس از دریافت تندیس مرد سال فولاد ایران در اختتامیه سمپوزیوم فولاد ۴۰۱ در جمع مدیران، صنعتگران، کارشناسان و حاضران در سمپوزیوم گفت: در ابتدا یاد می‌کنم از ۱۲ آبان‌ماه سال ۱۳۸۰ به‌عنوان سالروز بازدید رهبر معظم انقلاب اسلامی از فولاد مبارکه که این بازدید نشان‌دهنده جایگاه و اهمیت این مجموعه صنعتی برای ارکان تصمیم‌گیرنده کشور بوده و همین امر طی سال‌های گذشته موجب کسب دستاوردهای ارزشمند در این قطب صنعتی شده است.

وی تصریح کرد: مرد سال فولاد همکاران من در گروه فولاد مبارکه هستند که علی‌رغم وجود موانع بسیار، توانستند رشد تولید را حفظ کنند.

طیب‌نیا افزود: مرد سال فولاد آن‌هایی هستند که رکوردهای پی‌درپی تولید را در فولاد مبارکه رقم زدند؛ مرد سال فولاد آن‌هایی هستند که در حمله بی‌سابقه سایبری به فولاد مبارکه، در کمتر از ۳۶ ساعت، جریان تولید این شرکت را به‌طور کامل برقرار کردند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: مرد سال فولاد آن کارگری است که با دستان پینه‌بسته کنار کوره کار می‌کند. مرد سال فولاد کسانی هستند که در شرکت‌های دانش‌بنیان و در اوج تحریم‌ها، با بومی‌سازی مواد، قطعات و تجهیزات، اجازه ندادند خدشه‌ای به تولید فولاد مبارکه وارد شود.

وی افتخار کسب عنوان مرد سال فولاد ایران را به همکاران خود در گروه فولاد مبارکه تقدیم کرد و اظهارکرد: افتخار کسب این عنوان را به دستان پینه‌بسته کارگران، بازنشستگان و درایت مدیران بلندهمت فولاد مبارکه تقدیم می‌کنم که این مجموعه را همچون امانتی ارزشمند به ما تحویل دادند تا ضمن صیانت، آن را به اوج بهره‌وری و تعالی رهنمون سازیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه بیان کرد: همکاران ما درصدد هستند که در داخل کشور، با استفاده از تجهیزات موجود و بدون حضور یک کارشناس خارجی، تختال فولاد زنگ‌نزن و ورق آن را به تولید انبوه برسانند.

طیب نیا خاطر نشان کرد:استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، توسعه کمّی، کیفی و متوازن، توسعه سرمایه‌های انسانی، نگاه جدی به حوزه نوآوری و فناوری‌های جدید و تبدیل شدن به یک صنعت سبز با نگاه ویژه به مسائل زیست‌محیطی، ۵ رویکرد اصلی ما در فولاد مبارکه بوده که طی یک سال گذشته این رویکردها را دنبال کرده‌ایم.

وی گفت:ظرفیت‌های ارزشمندی در کشور ما نهفته است و اگر از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم، می‌توانیم شاهد بهترین دستاوردها به‌خصوص در حوزه معدن و صنایع معدنی باشیم؛ چراکه زیرساخت‌های بسیار مناسبی در فولاد مبارکه وجود دارد.