|

جزئیات تازه از پرونده کلاهبرداری کوروش کمپانی ارومیه/ اعلان قرمز اینترپل برای مدیرعامل فراری صادر شد

آخرین وضعیت و جزئیات تازه درباره پرونده کلاهبرداری «شرکت سدنا تجارت آتیه موسوم به کوروش کمپانی ارومیه» اعلام شد.

جزئیات تازه از پرونده کلاهبرداری کوروش کمپانی ارومیه/ اعلان قرمز اینترپل برای مدیرعامل فراری صادر شد

به گزارش شبکه شرق، وکیل مدافع ۴۰۰ نفر از مال‌باختگان یک پرونده کلاهبرداری در ارومیه، از صدور اعلان قرمز برای مدیرعامل «شرکت سدنا تجارت آتیه» توسط اینترپل خبر داد.

نجات علی‌پور، وکیل مدافع مال‌باختگان درباره آخرین وضعیت این پرونده کلاهبرداری گفت: اعلان قرمز مدیرعامل «شرکت سدنا تجارت آتیه موسوم به کوروش کمپانی ارومیه» به دستور دادستان مرکز استان و توسط پلیس اینترپل صادر شد.

این وکیل افزود: تعداد شکات در این پرونده، تقریبا به ۴۰۰ نفر رسیده و تعداد شاکیان در حال افزایش است. 

نجات علی‌پور «۲۰ اسفند ۱۴۰۲» گفته بود: یک شرکت و یک موسسه به بهانه فعالیت در بازارهای مالی، فارکس و بازارهای مالی ارز دیجیتال و واردات و صادرات اقدام به جذب سرمایه از مردم کرده تا درصدی سود به آنها بدهند و تا مدتی نیز هم جهت اعتمادسازی مبالغی با سودهای چشمگیری پرداخت کردند اما یک‌باره واریزی سودها از یک سال قبل قطع و بنا به اظهارات موکلین متهم اصلی و مدیرعامل شرکت متواری شده است و تکلیف بالای هزار میلیارد تومان پول مردم مشخص نیست و کسی از آن اطلاعی ندارد. 

او در ادامه گفته بود: مدیرعامل شرکت اکنون در ایران نیست و گویا در ترکیه است و او مدعی است که عمده سرمایه واریز شده مردم در دست همکاران شرکت و کارمندان اوست؛ غافل از اینکه طرف قرارداد ایشان است زیرا از آنجایی که تعدادی از واریزی‌ها به حساب نمایندگان شرکت انجام شده و ایشان از طریق تتر(دلار مجازی) به مشارالیه منتقل کرده‌اند. نام‌برده به زعم خود می پندارد که انتقال تتر قابل ردیابی و یا قابل استعلام در هیج جای دنیا نیست و مردم را به طرف همکاران خود سوق می‌دهد؛ در حالی که این عقیده از اساس باطل است و مسئولیت شرکت به هر حال بر عهده او است و پول مردم به اعتبار و اعتماد او و شرکت به حساب سایر اشخاص واریز شده است. او مدعی است که مردم از کارمندان شرکت شکایت کنند؛ در حالی که کارمندان و دست‌اندرکاران می‌گویند پول‌ها را از طریق تتر به حساب خود مدیرعامل انتقال دادیم.

وکیل مدافع مال‌باختگان این پرونده کلاهبرداری همچنین گفته بود: یکی از خواننده‌های محبوب تبریز که تبلیغات شرکت را انجام می‌داد نیز در این میان، مقصر است که از محبوبیت خود سوءاستفاده کرده است. ما از همه اشخاصی که در این قضیه مقصر بودند، شکایت کردیم. از مدیرعامل شرکت و مدیرعامل موسسه که زن و شوهر هستند تا بقیه افراد از همه شکایت کردیم و پرونده را به مقامات قضایی سپردیم تا موضوع را بررسی کنند و ببینیم کلاهبردار اصلی کیست. این پرونده، بیش از ۲۰۰ نفر شاکی دارد و هر لحظه به تعداد شکات و موکلان افزوده می‌شود؛ همچنان مراجعه مردم به دفتر ادامه دارد و محتمل است تعداد شکات به ۴۰۰ الی ۵۰۰ نفر هم برسد. پرونده در مرحله تحقیقات مقدماتی است و از دادسرای ارومیه بنا به دستور معاون دادستان به پلیس آگاهی ارجاع شده است و فعلا تعیین شعبه نشده است.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها