|

تلاش‌ها برای اطفاء حریق در اراضی جنگلی رودبار گیلان ادامه دارد

اراضی جنگلی شهرستان رودبار گیلان که از شامگاه گذشته دچار حریق شده همچنان در آتش می سوزد و تلاش ها برای اطفاء آن ادامه دارد.

تلاش‌ها برای اطفاء حریق در اراضی جنگلی رودبار گیلان ادامه دارد

به گزارش شبکه شرق، سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از شب گذشته با دریافت گزارش حریق در اراضی جنگلی روستای خاصکول در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی رودبار بلافاصله نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری، هلال احمر و نیروهای مردمی برای مهار حریق در این منطقه حاضر شدند.

سیدمازیار رضوی با اشاره به وزش شدید باد طی دیشب و بامداد امروز در منطقه رودبار و دشواری اطفاء حریق توسط نیروهای حاضر در منطقه اضافه کرد: باد موجب گسترش آتش در اراضی جنگلی این منطقه شده‌ که همین امر عملیات اطفاء حریق را طولانی کرده‌ است.

وی با بیان اینکه وجود خس و خاشاک و شدت وزش باد موجب گسترش آتش در این اراضی جنگلی شده است، عنوان کرد:نیروهای حاضر برای اطفاء حریق در این منطقه همه تلاش و توان خود را به کار گرفته اند تا به درختان آسیب نرسد.

وی با بیان اینکه بامداد امروز حریق سطحی در اراضی جنگلی چند نقطه در شهرستان‌های گیلان خاموش شد، ادامه داد: یک مورد حریق در لیالمان شهرستان لاهیجان با مساحت جزئی، یک مورد در اراضی جنگلی پارگام رضوانشهر به مساحت پنج هزار متر مربع و ۲ مورد حریق در اراضی جنگلی تالش در مجموع در وسعت هفت هزار مترمربع اطفاء شد.

وزش باد گرم از جمعه گذشته موجب حریق در اراضی جنگلی چند شهر استان گیلان شد.

بادگرم از روز گذشته تاکنون موجب حریق در ۱۰ نقطه از اراضی جنگلی استان شد.

استان گیلان به عنوان خطه سرسبز کشور دارای ۵۶۵ هزار هکتار جنگل و ۲۲۴ هزار هکتار مرتع است.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها