|

گشت شبانه یک قلاده پلنگ در ارتفاعات املش

با تلاش محیط‌بانان یگان حفاظت محیط زیست املش تصاویر گونه حمایت‌شده و در خطر انقراض یک قلاده پلنگ ایرانی بار دیگر در ارتفاعات جنگلی این شهرستان به ثبت رسید.

گشت شبانه یک قلاده پلنگ در ارتفاعات املش

به گزارش شبکه شرق، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی استان گیلان گفت : با تلاش محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست املش، تصاویر گونه حمایت شده و در خطر انقراض یک قلاده پلنگ ایرانی بار دیگر در ارتفاعات جنگلی این شهرستان به ثبت رسید .

تورج صادقی اظهار داشت: با تلاش و پشتکار  محیط بانان حفاظت محیط زیست شهرستان املش، بار دیگر  تصاویر زیبایی از گونه حمایت شده و در خطر انقراض پلنگ ایرانی در ارتفاعات شهرستان املش ثبت شد.

وی افزود: درماه ابتدایی پاییز 1402 ، تعداد قابل ملاحظه ای از گونه های  مختلف حیات وحش در شهرستان املش مستند سازی گردیده است که از جمله میتوان به گونه های گربه جنگلی، تشی، سمور سنگی، سنجاب، گراز،  خرس قهوه ای، انواع پرندگان شکاری و مهمترین آنها ثبت یک قلاده پلنگ اشاره کرد.

صادقی تصریح کرد : این چندمین بار است که تصاویر پلنگ در دوربین های کارشناسان و محیط بانان حفاظت محیط زیست در شهرستانهای مختلف استان به ثبت می رسد وی با بیان اینکه آموزش جوامع محلی، برخورد قاطع با شکارچیان غیرمجاز و تعامل با جوامع بومی و محلی و تلاش شبانه‌روزی محیط‌بانان سبب شده تا امنیت در زیستگاه برای این گونه‌های حیات وحش تامین شود افزود: مشاهده و تصویر برداری از گونه‌های ارزشمند نشان از این امنیت دارد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی استان گیلان در پایان خاطر نشان کرد : با توجه به تنوع  گونه های ثبت شده در شهرستان املش،  این شهرستان یکی از قطب های ارزشمند حیات وحش در استان گیلان می باشد که  اهتمام به تجهیز هر چه بیشتر محیط زیست منطقه برای حفاظت و ارائه امکانات بیشتر برای  برنامه‌های مطالعاتی را  ضروری می‌کند.

 

منبع: تسنیم
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها