|

پایان تلخ تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴

تیم ملی والیبال ایران در هفته سوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۴، مقابل آلمان به میدان رفت و سه بر صفر به این تیم نیز باخت.

پایان تلخ تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴

به گزارش شبکه شرق، تیم ملی والیبال ایران که نوسان زیادی در دیدارهای برگزارشده ششمین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌ها داشت، در آخرین دیدار هفته سوم، برابر تیم ملی آلمان قرار گرفت و این دیدار را هم واگذار کرد.

هفته سوم رقابت‌های والیبال لیگ ملت‌ها در شرایطی به میزبانی فیلیپین پیگیری شد که تیم ملی ایران، از ساعت ۶:۳۰ دقیقه امروز «یکشنبه، ۳ تیر ۱۴۰۳»، در آخرین دیدار خود به مصاف تیم ملی آلمان رفت و با نتیجه ۳ بر صفر، آخرین دیدار خود در این دوره را هم واگذار کرد.

ست اول بازی تیم ملی والیبال ایران و آلمان؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود آلمان

ملی‌پوشان تیم ملی والیبال ایران که شروع خوبی در ست اول این دیدار نداشتند، هر چند در برخی مقاطع توانستند خود را به حریف اروپایی نزدیک کنند اما در نهایت در امتیازات پایانی پراشتباه ظاهر شدند و با از دست دادن امتیازات حساس در نهایت ست اول را ۲۰ بر ۲۵ به آلمان واگذار کردند. در این ست، میلاد عبادی‌پور با وجود تلاشی که انجام داد امتیازات زیادی را از دست داد تا در نهایت تیم ملی ایران بازنده شود.

تیم ملی والیبال ایران

ست دوم بازی تیم ملی والیبال ایران و آلمان؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود آلمان

شاگردان پیمان اکبری هر چند همانند ست اول شروع خوبی نداشتند و اجازه دادند آلمان پیش بیفتد اما در ادامه شرایط را به سود خود تغییر دادند و در امتیاز ۱۴ از حریف پیش افتادند و تا چند امتیاز این روند را ادامه دادند اما با اشتباهاتی که در زدن سرویس و دفاع داشتند در امتیاز ۱۷ برابر شدند و این روند تا امتیاز ۲۲ ادامه داشت. با این حال در امتیازات پایانی بازهم تیم ملی ایران نتوانست کارایی لازم را داشته باشد و با دریافت های خوبی که آلمانی ها انجام دادند در نهایت ۲۵ بر ۲۳ این ست را هم تمام کردند.

تیم ملی والیبال ایران

ست سوم بازی تیم ملی والیبال ایران و آلمان؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود آلمان

تیم ملی والیبال ایران که در ست سوم نمایش بهتری داشت نزدیک به آلمان کار را آغاز کرد و دو تیم با اشتباهات کم امتیازات را نزدیک دنبال کردند. آلمانی ها که در این دیدار دریافت های خوبی داشتند و از همین روش هم امتیازات پرتعدادی را کسب کردند، در ست سوم هم این روند را ادامه دادند.

ملی پوشان ایران هم در با فاصله یک امتیازی با حریف پیش رفته بودند با دقت بیشتری به توپ ضربه زدند و در امتیاز ۱۶ کار را با تساوی پیش بردند اما از دست دادن سرویس بازهم حریف آلمان را پیش انداخت اما عملکرد خوب اسماعیل نژاد روی تور دوباره کار را به تساوی کشاند.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین دوره لیگ ملت‌ها موفق به شکست آمریکا و هلند شد و در ۱۰ دیدار دیگر نتیجه را واگذار کرد.

تیم ملی والیبال ایران

تیم‌های ملی والیبال ایران و آلمان در طول تاریخ ۱۱ بار در رقابت‌های بین‌المللی به مصاف هم رفتند که ۷ بار آلمان و ۴ بار ملی‌پوشان کشورمان پیروز میدان شدند. فهرست و نتایج دیدارهای دو تیم ملی والیبال ایران و آلمان در طول تاریخ به قرار زیر است:

۱۹۹۱ (جام جهانی): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۲ (جام واگنر): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۳ (لیگ جهانی): ایران (۳) – آلمان (صفر)

۲۰۱۳ (لیگ جهانی): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۴ (قهرمانی جهان): ایران (صفر) – آلمان (۳)

۲۰۱۸ (لیگ ملت‌ها): ایران (۳) – آلمان (۲)

۲۰۱۹ (لیگ ملت‌ها): ایران (۳) – آلمان (صفر)

۲۰۲۱ (لیگ ملت‌ها): ایران (۲) – آلمان (۳)

۲۰۲۳ (لیگ ملت‌ها): ایران (۳) – آلمان (صفر)

۲۰۲۳ (انتخابی المپیک): ایران (یک) – آلمان (۳)

۲۰۲۴ (لیگ ملت‌ها) : ایران (صفر) - آلمان (۳).

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها