|

رونمایی از گزینه‌های جذاب و نهایی برای انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس

مدیریت باشگاه پرسپولیس بعد از جدایی «اوسمار ویه‌را» سرمربی برزیلی، تکاپوی خود را برای انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس شروع کرد تا بهترین فرد را برای هدایت تیم خود برگزیند.

رونمایی از گزینه‌های جذاب و نهایی برای انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس

به گزارش شبکه شرق، باشگاه پرسپولیس در حال بررسی و مذاکره با مربیان صاحب‌نام اروپایی برای هدایت سرمربگی‌گری و سرمربی جدید تیم فوتبال پرسپولیس است.

مدیریت باشگاه پرسپولیس بعد از جدایی «اوسمار ویه‌را» سرمربی برزیلی، تکاپوی خود را برای انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس شروع کرد تا بهترین فرد را برای هدایت تیم خود برگزیند.  

همچنین باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که با احترام به مربیان داخلی،  به دنبال جذب مربی صاحب‌نام و کارنامه‌دار خارجی است و مربیان داخلی در اولویت این باشگاه قرار ندارد.  

در ابتدا، نام اسکوچیچ مربی کروات مطرح شد، اما حضور  این مربی به علت پیشنهاد رقم بالا منتفی شد. «نبوشا یوویچ» مونته نگرویی و «ماتزاری» ایتالیایی هم جزو گزینه‌های هدایت سرخپوشان بودند که به نظر می‌رسد جذب این مربیان هم لغو شد.  

در حال حاضر، «فنت شیپ»  سرمربی هلندی و «چسلاو میخنیویچ» سرمربی پیشین لهستان به عنوان جدیدترین گزینه‌های هدایت سرخپوشان هستند.  

«فنت شیپ» سرمربی هلندی و ۶۰ ساله فصل پیش تیم آژاکس است. او  مربیگری را از سال ۱۹۹۷ در رده زیر ۱۷ و ۱۹ ساله‌های آژاکس آغاز کرد و در ۲۰۰۱، هدایت توئنته را در لیگ هلند بر عهده گرفت؛ او با ۱۳ برد، ۱۲ مساوی و ۱۵ باخت عملکرد قابل قبولی نداشت.

عضو تیم قهرمان هلند ۱۹۸۸ سپس در ملبورن سیتی استرالیا و گوادالاخارا مکزیک هم عملکردی کاملا مشابهه با توئنته داشت و تعداد باخت هایش کمی از برد هایش بیشتر بود تا همچنان میانگین امتیازی نزدیک به ۱.۳۰ را ثبت کند.

مرتبه دوم حضور فنت شیپ در ملبورن سیتی طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ اولین باری بود که تعداد برد‌های فنت شیپ از باخت هایش بیشتر شد و حاصل حضور ۴ ساله این مربی در استرالیا ۳۶ برد، ۲۲ مساوی و ۳۰ باخت و قهرمانی ملبورن در جام حذفی کانگورو‌ها بود و بهترین رتبه این تیم در لیگ هم سومی بود.

«چسلاومیخنیویچ» سرمربی پیشین تیم ملی لهستان هم جزو گزینه‌های مطرح شده برای هدایت سرخپوشان است.  این مربی به همراه تیم ملی لهستان به مرحله یک هشتم‌نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کرد. این مربی در تازه‌ترین اظهارنظر خود اعلام کرده که می‌خواهم در خارج از لهستان مربیگری کنم.  

علاوه بر این، «کیکه ستین» سرمربی سابق  بارسلونا نیز توسط یک ایجنت به باشگاه پرسپولیس پیشنهاد شده است. البته او برای سرمربیگری در پرسپولیس ۱.۵ میلیون دلار درخواست کرده است.  

به هر حال تا زمانی که محرومیت «رضا درویش» به پایان نرسد، سرخپوشان نمی‌توانند با گزینه مدنظرشان برای هدایت تیم خود قرارداد امضا کنند و گفته می‌شود پرسپولیسی‌ها قرار است هفته آینده سرمربی جدید خود را انتخاب کرده تا تمرینات پیش فصل را شروع کنند.  

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها