|

پس‌لرزه افشاگری جنجالی در برنامه عادل فردوسی‌پور/ عضو کمیته انضباطی احضار شد

عضو کمیته انضباطی به کمیته اخلاق احضار شد

پس‌لرزه افشاگری جنجالی در برنامه عادل فردوسی‌پور/ عضو کمیته انضباطی احضار شد

به گزارش شبکه شرق، با اعلام کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، «رضا جاودانی» یکی از اعضای کمیته انضباطی باید در این کمیته حضور یابد.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کمیته اخلاق فدراسیون در نامه‌ای به رئیس کمیته انضباطی خواست که با عنایت به مصاحبه اخیر عضو کمیته انضباطی (رضا جاودانی) در یکی از رسانه‌ها، مستندات لازم پیرامون ادعاهای نامبرده مبنی بر اطلاع از فساد اهالی فوتبال را به قید فوریت کمیته اخلاق ارسال کند تا تصمیم قانونی در این باره اتخاذ شود.

بدیهی است در صورت عدم ارسال مدارک لازم وفق مقررات و آئین نامه‌های کمیته اخلاق برخورد خواهد شد.

لازم به ذکر است، «عادل فردوسی‌پور» در برنامه «فوتبال 360»، با حضور «رضا جاودانی» مجری صداوسیما و عضو کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دست به افشاگری تاریخی درباره فساد گسترده فوتبال ایران زد.

عادل فردوسی‌پور به همراه رضا جاودانی، از این پرونده فساد در فوتبال که از باشگاه مس رفسنجان، کشف آن شروع شد و حالا همه فوتبال را دربرگرفته است و از رقم دقیق فساد، جزئیات و شیوه‌های وقوع فساد، مبالغ سنگین پرداختی به داوران و مدیران لیگ فوتبال ایران و شیوه دریافتش، پرده برداشت.

در بخشی از این برنامه، از پرداخت صدها میلیون پول به یک شخص در شمال برای خدمات جنسی به بعضی عوامل فوتبال پرده برداشته شد. همچنین روایت یکی از اعضای باشگاه مس پخش شد که نشان داد چه فساد عظیمی فوتبال ایران را دربرگرفته و اگر این موضوع در کرمان کشف نمی‌شد، اوضاع همین طور ادامه می‌یافت.

 

رضا جاودانی در برنامه عادل فردوسی‌پور چه گفت؟

«رضا جادوانی» حرف‌هایی در برنامه «عادل فردوسی‌پور» زد که بدون شک، فوتبال ایران را دوباره بهم خواهد ریخت.

افشاگری «رضا جاودانی» در خصوص پرونده فساد فوتبال ایران ابعداد جدیدی از فساد را رو کرده است.

مشروح گفتگوی رضا جاودانی با عادل فردوسی‌پور به شرح زیر است:

*مجبور شدند به عوامل آن برنامه یک ساعت رولکس ۶۰۰ میلیونی بدهند

*به یک مجری صداسیما یک ماشین دادن که گم شده است.

*یک واحد تجاری داده اند به تهیه کننده یک برنامه فوتبالی.

*هفتاد میلیارد تومان در ساخت ورزشگاه رشوه داده اند به یک مسئول سازمان لیگ که از طریق اقوام نزدیک چند داور به این داور‌ها پول داده شده است

*چهارصد سکه در سه صرافی به دلار برای داوران تبدیل شده است

*در پرونده فساد فوتبال ایران شش میلیارد تومان به یک جادوگر داده شده! ۷۵۰ سکه به دستور محمد ربیعی مربی سابق مس رفسنجان بین افراد مختلف پخش شده است. در این پرونده به یک مجری معروف صداوسیما ماشین داده شده که همان ماشین اکنون گم شده است!

*بخشی از این پول گم شده در مس رفسنجان صرف این شده که تو شمال برای این افراد پارتنر برای رابطه غیر مشروع بیارن!

*شکایت می‌کنم از کسانی که کفته بودند من بازداشت شده ام

*من اینستاگرام ندارم، اما چند تا صفحه برایم ساخته اند

*خوشحالم با آدمی حرف می‌زنم که هیچ وقت ندیدم بگوید پشت سر من چیزی نیست و هر کسی دارد بیاید نشان بدهد این نشان دهنده سلامت فردوسی پور است. ۹۷ برنامه را از تو گرفتند ۹۸ فساد‌ها شروع شد

*فدراسیون فوتبال در جریان یک سری مسائل قرار نگرفته. بحث فراتر از گرفتن ماشین و زمین و آپارتمان است.

*روابط خارج از عرف در این فساد بوده؛ ۶ میلیارد تومان پول جادوگر داده شده است.

*در در شهرک بنفشه به یکی از اهالی رسانه یک خانه و یک پژو ۲۰۰۸ دادند و به بعضی‌ها هم پژو ۲۰۰۷ هم داده‌اند. یک واحد تجاری در میدان پالیزی داده اند البته من خودم می‌دانستم، اما از حوزه کاری ما خارج بود ون می‌شد کاری کرد. در قشم و کیش خانه و آپارتمان داده‌اند.

*از سهیل مهدی شنیدم که گفته بود مشاور می‌خواستند، اما طبق ماده ۷۲ نباید ارکان فدراسیون سمت‌هایی این‌چنینی بگیرند.

*عروس داور‌ها شماره حساب داشتند و ارز‌ها را تبدیل کرده‌اند. سه تا صرافی بازجویی کرده‌اند سکه‌ها را تبدیل به دلال و یورو کرده‌اند.

عادل فردوسی‌پور هم در این خصوص گفت مبلغ ۲۵۰ میلیون از یک باشگاه لیگ برتری به حساب یک خانم در شمال رفته است. پیگیری که کردند، این خانم گفت از من برنج خریدند و بعدا مشخص شد اینطوری پول‌ها را خارج می‌کردند!

منبع: خبر ورزشی
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها