|

برنامه بازی‌ها و تاریخ آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال

تاریخ آغاز رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران مشخص شد.

برنامه بازی‌ها و تاریخ آغاز مسابقات لیگ برتر فوتبال

به گزارش شبکه شرق، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران، در دوره بیست و چهارم، از مرداد ماه، آغاز می‌شود.

بیست و سومین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، روز «۱۲ خردادماه ۱۴۰۳»، به پایان رسید و پرونده رقابت‌های جام حذفی نیز در روز ۳۱ خردادماه ۱۴۰۳، با انجام بازی فینال بسته می‌شود، اما تاکنون به طور رسمی، زمان شروع فصل «۱۴۰۴-۱۴۰۳» اعلام نشده است.

طبق اعلام برخی منابع آگاه، رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، فصل بیست و چهارم لیگ برتر فوتبال ایران، از «۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۳»، آغاز می‌شود؛ این در حالی است که برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، بر اساس دستور وزیر ورزش و جوانان، مشروط است.

وزیر ورزش و جوانان در آخرین اظهارات خود دستور داد که رقابت‌ها باید با کمک داور ویدئویی برگزار شود و در غیر اینصورت این بازی‌ها برگزار نمی‌شوند.

از سوی دیگر، فدراسیون فوتبال نیز در مورد این رقابت‌ها گفته است تا زمانی که کمک داور ویدئویی وارد نشود و ورزشگاه‌های کشور تجهیز نشوند، بازی‌ها را برگزار نخواهد کرد.

در خوش‌بینانه‌ترین حالت برای تجهیز ورزشگاه‌ها به کمک‌داور ویدیویی، ۷۰ روز زمان نیاز است؛ در واقع، اگر امروز استارت تجهیز را زده شود، باز هم زمان کافی برای تجهیز ورزشگاه‌ها به کمک‌داور ویدیویی، وجود ندارد.

باید دید تا تاریخ ۲۵ مرداد ماه، می‌توان ورزشگاه‌ها را تجهیز کرد یا بازی‌های لیگ به تعویق می‌افتد.

ابهام در زمان آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال 

«امیرحسین روشنک» مسئول مسابقات سازمان لیگ درباره زمان احتمالی شروع فصل جدید مسابقات لیگ برتر اعلام کرد: «دهه آخر مرداد، زمان شروع لیگ برتر است؛ البته همان طور که رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفتند، یک سری اقدامات، اصلاحات و الزامات در ورزشگاه‌هایی که مشکل دارند نیز باید به مرحله اجرا درآید تا بتوانیم لیگ برتر را شروع کنیم.»

او از برگزاری مسابقات پس از دو ماه وقفه، خبر داد و گفت: «پیش‌بینی ما، دهه آخر مرداد است، اما اگر ورزشگاه‌ها به استاندارد لازم نرسند، امکان تاخیر در شروع مسابقات بسیار زیاد است.»

با این شرایط و در صورتی که نواقص ورزشگاه‌های میزبان لیگ برتر برطرف نشوند، باید منتظر برگزاری بازی‌های فصل جدید در شهریور ماه باشیم، اما در حال حاضر، برنامه سازمان لیگ، انجام مسابقات در دهه آخر مرداد ماه است.

 

اطلاعیه استادیوم آزادی درباره ابهامات برگزاری بازی‌های لیگ برتر فوتبال ایران

روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی تهران به برخی ابهامات در زمینه برگزاری آخرین بازی لیگ برتر فوتبال پاسخ داد.

روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی تهران در اطلاعیه‌ای، در پی درج گزارشی با عنوان «تداوم مشکلات در ورزشگاه آزادی» پیرامون اتفاقات آخرین دیدار لیگ برتر فوتبال و حضور تماشاگران در سکو‌های نا‌ایمن آزادی و همچنین برخی ناهماهنگی‌ها در مورد ورود و خروج برخی مسئولان در بازی ایران و ازبکستان، توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی و رسانه‌ها اعلام کرد. 

متن ارسالی مجموعه ورزشی آزادی به شرح زیر است:

«به نام خدایی که همه جا هست

مدیر مسئول محترم پایگاه خبری باشگاه خبرنگاران جوان

با سلام 

احتراما ضمن تقدیر و تشکر از توجه خاص آن پایگاه خبری وزین نسبت به اتفاقات گذشته و اخیر مجموعه ورزشی بزرگ آزادی، ذکر چند مورد را جهت تنویر افکار عمومی و‌تفکرات نماینده با نمایندگان خبری آن رسانه بر خود لازم و واجب می‌دانیم. 

بدون شک و آنچه که قبل از هر چیز باید به آن توجه خاص شود،  اینکه ورزشگاه بزرگ آزادی بر اساس آنچه که در شرح وظایف مدیر آن آمده است، در هیچکدام از موارد ذکر شده در خبر مسئولیت نداشته و ندارد! ورزشگاه آزادی و مسئولان آن بنابر درخواست فدراسیون فوتبال و یا باشگاه‌های بزرگ دیگر، صرفا محدوده زمین بازی و مشتقات دیگر آن از قبیل رختکن، سرویس‌های بهداشتی، بحث تامین نور، تامین و نگهداری امکانات موجود در مجموعه و... را بر عهده دارد و مسئولیت‌هایی شامل محل استقرار تماشاگران میزبان و میهمان، حضور میهمانان ویژه در ورزشگاه و... در شرح وظایف مدیر آن نبوده و نیست! بلکه در بازی‌های ملی این وظیفه با فدراسیون فوتبال و در بازی‌های باشگاهی بر عهده باشگاه میزبان است، که متاسفانه تا به امروز کمتر به آن توجه شده است!

در بخش دیگری از مطلب که امیدواریم تنها از سر دلسوزی نگاشته شده باشد، نویسنده دست به پیش‌بینی و پیشگویی زده و اعلام داشته است که باید از این پس هر روز شاهد سوژه‌های خاصی در ورزشگاه بزرگ آزادی باشیم، که این نحوه پیش بینی جدی، برای مخاطب ایجاد سوال کرده و انصاف نویسنده را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد! که چرا و بر اساس چه شناختی این پیش بینی صورت گرفته است، که باز هم امیدواریم از سر دلسوزی بوده باشد! دوستان چنین بنظر می‌رسد که اندکی هم در نگاه به اتفاقات مجموعه به زعم نویسنده مطلب، تندروی هم داشته اند، که این عصبانیت و تندروی را می‌توان در اشاره‌ای که نگارنده به موضوع مدیریت مجموعه داشته، را به خوبی متوجه شد! و اندکی هم اظهار نگرانی کرد که نکند در جایی احساس‌مان بر منطق مان غلبه کرده و انتقادات با نیت‌های دیگر طرح شود!

البته بد نمی‌دانیم که به دوستان خود در رسانه‌های ورزشی، توصیه کنیم که اندکی هم بد نیست که با رجوع به آرشیو، متوجه این واقعیت بشوند که مجموعه‌های بزرگ مانند خیلی از مجموعه‌های دیگر حرف و حدیث و شایعات در اطراف آنها بیشتر است که کاملا هم طبیعی به نظر می‌رسد! اما آنچه که مجموعه مدیریتی ورزشگاه آزادی به آن اعتقاد داشته و دارد، به وجود آوردن فضایی مطلوب و آرام برای اصحاب رسانه است. افرادی که همواره با درک متقابل از یکدیگر در حوزه‌هایی که پیش از این هم توفیق خدمت به آنها را داشته‌ام، با تعامل و همراهی با هم توانسته‌ایم که خاطرات خوب و شیرینی را از همدیگر به یادگا‌ر بگذاریم. 

در پایان، بار دیگر از آن رسانه وزین که فضای معرفی بهتری از دو طرف ماجرا را مهیا ساختند، تشکر می‌کنیم. 

روابط عمومی مجموعه ورزشی آزادی»

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها