|

آخرین خبر از انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس/ «علی دایی» به پرسپولیس برمی‌گردد؟

«اوسمار ویه‌را» سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، به طور رسمی از ادامه فعالیت به عنوان سرمربی پرسپولیس انصراف داد تا قهرمان لیگ برتر فوتبال، حالا دنبال انتخاب جانشین برای مرد برزیلی باشد.

آخرین خبر از انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس/ «علی دایی» به پرسپولیس برمی‌گردد؟

به گزارش شبکه شرق، هر چند مالکان و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هنوز در مورد داخلی یا خارجی بودن سرمربی تیم فوتبال این باشگاه به جمع‌بندی نرسیده‌اند، اما به نظر می‌رسد، سرمربی فصل آینده تیم فوتبال پرسپولیس، یک خارجی خواهد بود.

«اوسمار ویه‌را» سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، با انتشار پیامی، به طور رسمی از ادامه فعالیت به عنوان سرمربی پرسپولیس انصراف داد تا «پرسپولیس» قهرمان لیگ بیست و سوم، حالا دنبال انتخاب جانشین برای مرد برزیلی باشد.

پرسپولیس

مدیران باشگاه پرسپولیس که برنامه پیش‌فصل تمرینی بسیار متفاوتی را با تامین بودجه لازم، برای اردوی ۱۳‌روزه در کشور «هلند» در نظر گرفته‌اند، حالا مذاکرات فشرده‌ای را با کنسرسیوم بانکی به عنوان مالکان باشگاه دارند تا گزینه‌های نهایی را برای انتخاب سرمربی جدید انجام دهند.

«رضا درویش» مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که امیدوار بود اوسمار ویه‌را، بدون دردسر به کارش ادامه دهد، حالا چالش سخت انتخاب سرمربی جدید سرخ‌ها را دارد.

«علی دایی» جدی‌ترین گزینه داخلی مدیرعامل پرسپولیس محسوب می‌شد اما احتمال اینکه سرمربی پیشین تیم ملی ایران و باشگاه‌های سایپا، نفت تهران و همین پرسپولیس بار دیگر در راس امور فنی قرار بگیرد، بسیار ضعیف است چراکه خود او در گفت‌و‌گویی تاکید کرده است به پرسپولیس برنخواهد گشت و هدایت این تیم را قبول نخواهد کرد.

ضمن این‌که او برای حضور دوباره در فوتبال ایران باید برخی موارد را حل کند که بعید است کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران که سابقه سرمربیگری پرسپولیس را هم دارد، چنین اقدامی را انجام دهد.

در بین گزینه‌های داخلی، نفراتی همچون «حسین عبدی» سرمربی فعلی تیم فوتبال جوانان، «مهدی تارتار» سرمربی ملوان بندرانزلی نیز حضور دارند اما آنچه مشخص است عبدی برای فصل آینده هیچ تمایلی برای فعالیت در فوتبال باشگاهی ندارد و می‌خواهد کار با زیر ۲۰ ساله‌های فوتبال کشور را ادامه دهد. تارتار هم بعید است بتواند گزینه جذابی برای هواداران تیمی باشد که قرار است در اولین دوره لیگ نخبگان آسیا شرکت کند.

گرچه درویش به هیچ‌کدام از این دو نفر هیچ پیشنهادی هم نداده است تا علی دایی تنها گزینه احتمالی با کمترین شانس برای حضور در پرسپولیس باشد.

این در حالی است که گزینه‌های خارجی به لطف دلالانی که همواره از آب گل‌آلود نقل و انتقالاتی فوتبال ایران ماهی گرفته‌اند، صف کشیده‌اند تا درویش کارنامه آنها را بررسی کند.

در بین اسامی مطرح‌شده، اسم «دراگان اسکوچیچ» به همراه یک سرمربی اروپایی با کارنامه فعالیت در سری «آ» ایتالیا و دو سرمربی برزیلی با آشنایی کامل با فوتبال آسیا مطرح شده است اما همچنان خبری از انتخاب نهایی نیست تا استراتژی مالی این باشگاه به همراه برنامه‌ریزی‌های مد نظر سرمربی جدید مطرح شود.

آنچه مشخص است، اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفته‌اند که تکلیف این موضوع را تا پایان خردادماه سال جاری مشخص کنند تا بتوانند فعالیت جدی خود در نقل و انتقالات برای جذب بازیکن و شروع برنامه تمرینی جدید برای تیم را در دستورکار قرار دهند.

پرسپولیس و علی دایی؛ جواب قطعی شهریار چیست؟

«خبر ورزشی» در خصوص بازگشت «علی دایی» به پرسپولیس و انتخاب او به عنوان سرمربی جدید سرخ‌پوشان پایتخت نوشت: «در خبرهای روزمره فوتبال ایران دوباره شنیده می‌شود که علی دایی، این بار، پیشنهاد تازه‌ای برای بازگشت به این ورزش دریافت کرده است.

حدود دو سال قبل، «علی دایی» چهره فراموش‌نشدنی فوتبال ایران، پیشنهادی مبنی بر هدایت تیم ملی دریافت کرد. دایی در همان دوران این پیشنهاد را با احترام رد کرد و تصمیم گرفته‌شده را برای نیمکت تیم ملی، قابل قبول دانست. در چند سال گذشته، پیشنهاد مربیگری در چند تیم لیگ برتری نیز از سوی دایی پذیرفته نشد.

علی دایی در سال‌هایی که گذشت، نشان داد به یک موقعیت‌شناسِ قابل تبدیل شده است. او دیگر می داند قرار نیست به هر پیشنهادی در همان لحظه جواب مثبت بدهد. با اینکه می‌دانیم دایی وقت حضور در تیم های شهرستانی را ندارد و می‌خواهد در تهران بماند اما با این همه، او حتی به همین پیشنهادهای دم‌دستی هم جواب منفی داده است.

دایی در شرایطی که موقعیت پرسپولیس را بررسی می‌کند و خبر از توفیق «اوسمار ویه‌را» در این تیم دارد، بی‌تردید می‌داند که هر نتیجه‌ای در این تیم بگیرد، با اوسمار و یحیی گل محمدی مقایسه می‌شود. حالا آیا صلاح است او این زندگی راحت و کم‌دغدغه را راحت کند و گیر ماجراهای عجیب‌و‌غریب فوتبال ایران بیفتد؟ آیا دایی حاضر است آرامش امروز را نادیده بگیرد و در غوغاسالاری این فوتبال غرق شود؟

به نظر می‌رسد، او از همه ما، باهوش‌تر است و قطعا نیازی به راهنمایی و مشورت ندارد. دایی بهترین تصمیم را خواهد گرفت؛ حتی اگر با حضور او در پرسپولیس از سوی نهادهای تصمیم‌ساز موافقت شود، این علی دایی است که مقطع زمانیِ دقیق و درست را برای بازگشت به فوتبال کشور تشخیص می‌دهد.

به قوه تشخیص و دانسته‌های علی دایی باید اعتماد کنیم؛ او می‌داند شخصیتی که اینک فارغ از بحث‌های مربیگری قوام پیدا کرده، به همین سادگی به دست نیامده که روی این سرمایه بزرگ، کبریت بکشد. دایی قاعده بازی را قطعا می‌داند و خبرها و شایعه‌ها را رصد می‌کند.

البته هنوز پیشنهاد سرمربیگری پرسپولیس به علی دایی، رسما اعلام نشده است و شاید این مساله، در حد همان شایعاتِ همیشگی باقی بماند. شاید هم بعدها متوجه شویم که دایی در پیغام‌های پشت‌پرده گفته است بگذارید به زندگی‌ام ادامه بدهم؛ بدون فوتبال و جاروجنجال...

علی دایی در پرسپولیس

علی دایی می‌تواند به پرسپولیس بازگردد؟

«علی دایی» تبدیل به یکی از گزینه‌های جدی باشگاه پرسپولیس شده است. علی دایی تاکنون، چندین بار، نامش برای هدایت تیم پرسپولیس به میان آمده است، اما هر بار این مذاکره و حضور در راس کادر فنی تیم پرسپولیس از سویی این چهره تکذیب شده است.

علاقه‌مندی «رضا درویش» برای استخدام «علی دایی» به عنوان سرمربی بر هیچ‌کس پوشیده نیست و یک حقیقت مهم را در مورد علی دایی روشن کرده است، اینکه این مربی از سوی فدراسیون فوتبال و نهاد‌های امنیتی ممنوع‌الکار نیست و می‌تواند به فضای مربیگری در لیگ برتر برگردد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها