|

۲ شوک بزرگ برای پرسپولیس

با اتمام فصل، قرارداد ۱۱ بازیکن پرسپولیس به پایان رسیده است؛ اخباری در خصوص عدم تمایل سرمربی پرسپولیس برای تمدید قرارداد و جدایی چند بازیکن مطرح پرسپولیس نیز منتشر شده است.

۲ شوک بزرگ برای پرسپولیس

به گزارش شبکه شرق، چنانچه باشگاه پرسپولیس تا ۱۰ روز بعد آخرین بازی فصل سرخ‌پوشان تمامی مطالبات علیرضا بیرانوند را در فصل جاری پرداخت نکند، این بازیکن می‌تواند قرارداد خود را به صورت یک‌طرفه فسخ کرده و از این تیم جدا شود.

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته پایانی رقابت لیگ برتر، در شرایطی با شکست مس رفسنجان موفق شد به عنوان قهرمانی رقابت‌های لیگ بیست و سوم دست پیدا کند که با اتمام فصل، قرارداد ۱۱ بازیکن این تیم نیز به پایان رسید.

مهدی ترابی، امید عالیشاه، وحید امیری، گئورگی گولسیانی، سعید صادقی، سروش رفیعی، مسعود ریگی، دانیال اسماعیلی، وحدت حنانوف، فرشاد فرجی و علی نعمتی بازیکنانی هستند که قرارداد آن‌ها در پایان لیگ بیست و سوم به پایان رسید. یکی از موضوعات جالب توجه در این روز‌ها خبر‌هایی مبنی بر جدایی علیرضا بیرانوند از سرخ‌پوشان است، آن هم در حالی که این بازیکن یک فصل دیگر با پرسپولیس قرارداد دارد.

با پیگیری‌ها مشخص شد طبق قرارداد جدیدی که سنگربان ملی‌پوش پرسپولیس با این تیم در تابستان سال گذشته منعقد کرده، چنانچه باشگاه پرسپولیس تا ۱۰ روز بعد آخرین بازی فصل سرخ‌پوشان تمامی مطالبات بیرانوند را در فصل جاری پرداخت نکند، این بازیکن می‌تواند قرارداد خود را به صورت یک‌طرفه فسخ کرده و از این تیم جدا شود.

با توجه به اینکه پرسپولیس در روز دوازدهم خرداد در آخرین بازی فصل خود به مصاف مس رفسنجان رفته است، حالا سرخ‌پوشان تنها ۷۲ ساعت زمان دارند تا از جدایی سنگربان ملی‌پوش خود جلوگیری کنند. این در حالی‌ست که گفته می‌شود این بازیکن با باشگاه تراکتور قرارداد داخلی نیز بسته است.

سرمربی پرسپولیس به ایران برنمی‌گردد

اوسمار ویرا حاضر به تمدید قراردادش نشد و همکاری این سرمربی برزیلی با پرسپولیس خاتمه یافته است.

مدیران باشگاه پرسپولیس بعد از آنکه استعفای یحیی گل‌محمدی را پذیرفتند، در تصمیمی جالب‌توجه و بعد از شکست در مذاکرات با برانکو ایوانکوویچ، به سراغ همکاری با اوسمار ویرا در نقش سرمربی رفتند و ویرا که ۱.۵ فصل در نقش دستیار اول یحیی گل‌محمدی فعالیت می‌کرد، پذیرفت تا در نقش سرمربی پرسپولیس کارش را پیش ببرد و بررسی عملکرد سرخ‌پوشان پایتخت در نیم‌فصل دوم نشان می‌دهد که اوسمار ویرا توانسته شایستگی‌های فنی خود را اثبات کند.

سرخ‌پوشان پایتخت هر چند در جام حذفی نتوانستند از عنوان قهرمانی‌شان دفاع کنند، اما در لیگ برتر عملکردی خیره‌کننده داشتند و کسب ۳۸ امتیاز در ۱۵ مسابقه باعث شد تا با سبقت از استقلال، عنوان قهرمانی لیگ بیست‌وسوم هم به پرسپولیس برسد. ضمن آنکه میانگین ۲.۵۳ امتیاز از هر مسابقه در کارنامه اوسمار ویرا ثبت شد که رکوردی بی‌سابقه در تاریخ لیگ برتر در میان سرمربیانی که حداقل ۱۵ بازی روی نیمکت یک تیم حضور داشتند، محسوب می‌شود.

هواداران پرسپولیس هر چند در روز‌های ابتدایی انتخاب اوسمار ویرا نسبت به همکاری با این مربی برزیلی انتقاد داشتند، اما رفته‌رفته شرایط به سود ویرا تغییر کرد و قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم باعث شد تا پرسپولیسی‌ها خواهان تمدید قرارداد ویرا شوند! در حالی‌که چند هفته مانده به پایان فصل، مذاکرات برای تمدید قرارداد ویرا آغاز شد، اما سرمربی برزیلی سرخ‌پوشان پایتخت انجام مذاکرات نهایی برای تمدید قراردادش را به پایان فصل موکول کرد.

ویرا بعد از کسب عنوان قهرمانی در لیگ بیست‌وسوم همراه با تیم پرسپولیس، پیامی مشکوک در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد و نسبت به دوری‌اش از خانواده خود واکنش نشان داد. سپس رضا درویش، مدیرعامل پرسپولیس تایید کرد که همسر ویرا دچار بیماری شده و سرمربی برزیلی اعلام کرده بعد از سفر به کشورش، پاسخ نهایی خود را به پیشنهاد تمدید قرارداد با پرسپولیس خواهد داد که حالا گفته می‌شود ویرا بعد از پایان مهلت تعیین‌شده، پاسخ منفی خود را به همکاری با ادامه همکاری با سرخ‌پوشان پایتخت داده است!

اوسمار ویرا در شرایطی موضوع بیماری همسر خود را به عنوان یکی از دلایل قطع همکاری با پرسپولیس و عدم تمدید قراردادش عنوان کرده که گفته می‌شود او با پیشنهادی وسوسه‌انگیز از لیگ تایلند مواجه شده و براساس آخرین خبرها، توافقات نهایی میان ویرا و بوریرام تایلند انجام شده است! بوریرام در فصل اخیر لیگ تایلند موفق به کسب عنوان قهرمانی شد و حالا اوسمار ویرا در حال انجام مذاکرات نهایی برای نشستن روی نیمکت این تیم است تا در فصل آینده بوریرام را در لیگ تایلند و البته لیگ نخبگان آسیا هدایت کند.

مدیران باشگاه پرسپولیس در حالی با پاسخ منفی اوسمار ویرا مواجه شده‌اند که از این پاسخ او شوکه شده‌اند؛ چرا که پرسپولیسی‌ها به ادامه همکاری با ویرا دل‌بسته بودند، اما حالا شرایط تغییر کرده و آن‌ها باید به سراغ استخدام سرمربی جدید بروند. چهره‌هایی مانند علی دایی و یحیی گل‌محمدی، مربیان داخلی بدون تیم هستند که نام‌شان احتمالاً حوالی نیمکت پرسپولیس مطرح خواهد شد، اما با توجه به شرایط موجود، به نظر می‌رسد که اولویت پرسپولیسی‌ها انتخاب سرمربی خارجی است و باید دید شرایط چگونه پیش می‌رود و بعد از واکنش ارائه رسمی از سوی مسئولان باشگاه، تصمیم آن‌ها برای انتخاب جانشین اوسمار چه خواهد بود.

منبع: فوتبال 360
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها