|

پیروزی ایران مقابل هنگ‌کنگ؛ طارمی با هت‌تریک بهترین بازیکن شد/ ویدئو

تیم ملی فوتبال در هفته پنجم مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶، «هنگ‌کنگ» را شکست داد؛ «مهدی طارمی» نیز با هت‌تریک، بهترین بازیکن بازی ایران و هنگ‌‌کنگ شد.

پیروزی ایران مقابل هنگ‌کنگ؛ طارمی با هت‌تریک بهترین بازیکن شد/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، تیم ملی فوتبال ایران در هفته پنجم مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶، با نتیجه چهار بر دو، میزبانش «هنگ‌کنگ» را شکست داد.

تیم ملی فوتبال ایران در جریان هفته پنجم مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶، از ساعت ۱۵:۳۰ امروز «پنج‌شنبه» مهمان هنگ‌کنگ بود که این دیدار با برتری چهار بر دو به سود تیم ملی فوتبال ایران به پایان رسید.

نتیجه بازی ایران و هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ ۲– ایران ۴

گل‌ها: «مهدی طارمی» در دقایق ۱۳، ۳۴ (هر دو از روی نقطه پنالتی) و ۵۶ و «سردار آزمون» در دقیقه ۶۵ برای ایران و «هی‌وی‌ما» در دقیقه ۱۴ و «پنتو» در دقیقه ۶۰ برای هنگ‌کنگ.

کارت زرد: علیرضا جهانبخش در دقیقه ۶۲ از ایران.

کارت قرمز: -

ترکیب هنگ‌کنگ: یاپ هونگ فای، لئون جونز، ژوزه د سوزا گونکالوس، زی‌نام یوئه، وان سیو جان، تان چون لوک، چان شینیچی، جونینیو، چان‌مینگ رابی وو، هی وی ما (۵۷- آنتونی پینتو) و مت او.

ترکیب ایران: سید پیام نیازمند، محمدامین حزباوی، شجاع خلیل‌زاده، آریا یوسفی (۶۶ صالح حردانی)، سید ابوالفضل جلالی (۶۶ میلاد محمدی)، محمد قربانی، سامان قدوس (۷۷ امید نورافکن)، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، مهدی طارمی (۲+۹۰ جواد آقایی‌پور) و سردار آزمون (۷۷ شهریار مغانلو).

گل‌های بازی ایران و هنگ‌کنگ

در دقیقه ۱۲، مهدی قایدی حرکتی را از سمت راست انجام داد با ارسال به درون محوطه جریمه قصد داشت فرصتی برای مهاجمان  ایران ایجاد کند اما توپ او به دست مدافع هنگ‌کنگ برخورد کرد که منجر به اعلام پنالتی شد. طارمی با استفاده از این فرصت در دقیقه ۱۳ گل اول ایران را به ثمر رساند.

در دقیقه ۱۴، روی اشتباه آریا یوسفی، هی‌وی‌ما به  توپ رسید و از زاویه بسته توانست با یک شوت زمینی دروازه ایران را باز کند.

در دقیقه ۳۴، سردار آزمون با دروازه‌بان هنگ‌کنگ تک به تک شد در ادامه با خورد با او نقش بر زمین شد. داور روی این صحنه نقطه پنالتی را نشان داد و طارمی هم با استفاده از این فرصت گل دوم ایران را به ثمر رساند.

در دقیقه ۵۷، روی حرکت خوب مهدی قایدی و پاس این بازیکن برای طارمی، این بازیکن گل سوم خود و تیم ملی ایران را به ثمر رساند.

در دقیقه ۶۰، روی یک ارسال کرنر و اشتباه مدافعان ایران، پنتو درون محوطه جریمه ایران به توپ رسید و دروازه ایران را باز کرد.

در دقیقه ۶۵، سردار آزمون داخل محوطه جریمه حریف و نزدیک خط عرضی صاحب توپ شد و با استفاده از تکنیک بالا و کنار زدن مدافعان هنگ‌کنگ، ایران را به گل چهارم رساند.

گل‌های بازی ایران و هنگ کنگ در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶

تیم ملی فوتبال ایران در هفته پنجم مرحله دوم مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۶، با نتیجه چهار بر دو، میزبانش هنگ‌کنگ را شکست داد.

هت‌تریک مهدی طارمی در بازی ایران و هنگ‌کنگ

مهدی طارمی با هت‌تریک، بهترین بازیکن بازی ایران و هنگ‌‌کنگ شد.

تیم ملی فوتبال ایران در حالی موفق به کسب پیروزی چهار بر دو مقابل هنگ‌کنگ شد که «مهدی طارمی» توانست سه گل نخست ایران را به ثمر برساند و «سردار آزمون» گل چهارم را وارد دروازه تیم میزبان کرد؛ از این‌رو، فیفا اقدام به انتخاب مهدی طارمی به عنوان بهترین بازیکن این دیدار کرد.

«مهدی طارمی» که در نیمه اول بازی با هنگ‌کنگ دو گل زده بود، در دقیقه ۵۶، روز خوبش را با زدن گل سوم خود و تیم ملی تکمیل کرد.

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها