|

محکومیت سنگین استقلال و پرسپولیس/ مهرداد محمدی نقره داغ شد

احکام کمیته انضباطی علیه مدیران، مربیان و بازیکنان استقلال و پرسپولیس اعلام شد.

محکومیت سنگین استقلال و پرسپولیس/ مهرداد محمدی نقره داغ شد

به گزارش شبکه شرق،  آرای کمیته انضباطی در خصوص شکایت و تخلفات علیه مدیران، مربیان و بازیکنان تیم‌های استقلال و پرسپولیس اعلام شد؛ که بر اساس آن، بازیکن استقلال با جزای نقدی و محرومیت سنگین از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال روبرو شد.

به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، آرای حساس کمیته انضباطی در خصوص تخلفات منتسب به مدیران، مربیان و بازیکنان تیم‌ها بخصوص باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس منتشر شد:

*درباره شکایت باشگاه پرسپولیس علیه «حمیدرضا رجبی»، مربی تیم استقلال مبنی بر تخلف ماده «۷۱» مقررات انضباطی، از طریق مصاحبه پس از بازی دو تیم فولاد خوزستان و استقلال تهران، با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده و با عنایت به مفاد مطالب منتشره و بیان مطالب غیرفنی علیه باشگاهی شاکی و ارکان فدراسیون از سوی مشارالیه، تخلف انتسابی محرز و مسلم تشخیص و مستند به ماده «۷۱» مقررات انضباطی و بند «یک» از جز سوم دستورالعمل هیات رئیسه فدراسیون ناظر بر مصاحبه‌های سرمربی و کادر فنی باشگاه‌ها، به پرداخت مبلغ دو میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم می‌شود. رای صادره ظرف مدت هفت روز، قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

*درباره شکایت باشگاه استقلال علیه «رضا درویش»، مدیرعامل و «حسین بادامکی»، معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس مبنی بر نقض ماده «۷۱» مقررات انضباطی از طریق انجام مصاحبه پس از بازی پرسپولیس و هوادار، با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده و با عنایت به مفاد مطالب منتشره و بیان مطالب غیرفنی علیه باشگاهی شاکی و ارکان فدراسیون، تخلف انتسابی حسین بادامکی محرز و مسلم تشخیص و مستند به ماده «۷۱» مقررات انضباطی به پرداخت مبلغ ۲ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم می‌شود.

درباره شکایت علیه «رضا درویش»، با توجه به مفاد پرونده و دفاعیات صورت گرفته، تخلفی احراز نشده و وفق ماده ۹۵ مقررات انضباطی رأی بر برائت ایشان در این پرونده صادر می‌شود. رای صادره ظرف مدت هفت روز قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

*درباره گزارش ابرازی علیه «ساکت الهامی»، سرمربی تیم نساجی مبنی بر نقض ماده «۷۱» مقررات انضباطی، از طریق انجام مصاحبه پس از بازی دو تیم نساجی و فولاد، با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده و با عنایت به مفاد مطالب منتشره و بیان مطالب غیرفنی علیه ارکان فدراسیون از سوی مشارالیه، تخلف انتسابی محرز و مسلم تشخیص داده شده و مستند به ماده «۷۱» مقررات انضباطی و بند «یک» از جز سوم دستورالعمل هیات رئیسه فدراسیون ناظر بر مصاحبه‌های سرمربی و کادر فنی باشگاه‌ها، به پرداخت مبلغ دو میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم می‌شود. رای صادره ظرف مدت هفت روز قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

*درباره گزارش ابرازی علیه «مهرداد محمدی»، بازیکن تیم استقلال تهران مبنی بر نقض ماده «۷۱» مقررات انضباطی، از طریق انجام مصاحبه پس از بازی پیکان و استقلال، تخلف وی محرز و مسلم تشخیص داده شده و بر این اساس، نام‌برده محکوم به پرداخت مبلغ ۵۰۰ میلیون جریمه نقدی و شش جلسه محرومیت از حضور در مسابقات می‌شود. رای صادره از حیث محرومیت قابل اجرا بوده و تماماً ظرف مدت هفت روز، قابل تجدیدنظر‌خواهی در کمیته استیناف است.

*درباره گزارش ابرازی علیه «امیرعراب براقی»، مبنی بر نقض ماده «۵۱» مقررات انضباطی با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده و از طرفی با عنایت به مفاد ماده «۳۰» آیین‌نامه کمیته داوران مصوب ۱۳۹۲، که بیانگر ممنوعیت مطلق شرت کلیه داوران فعال در برنامه‌های دیداری و شنیداری و انجام مصاحبه با رسانه‌های گروهی از جمله صداوسیما است، اقدام مشارالیه نقض این مقرره و به تبع آن برخلاف ماده «۵۱» مقررات انضباطی بوده و در نتیجه تخلف انتسابی به ایشان مبتنی بر نقض اصول کلی رفتار مسلم و محرز تشخیص و مستند به ماده ۱۱۷ مقررات انضباطی به دو ماه محرومیت از انجام داوری در تمامی مسابقات فوتبال محروم که به لحاظ ماده ۹۴ مقررات یک ماه آن به مدت یک فصل تعلیق می‌شود. رای صادره قابل اجرا بوده و ظرف مدت هفت روز از تاریخ ابلاغ، قابل تجدیدنظرخواهی نزد کمیته استیناف است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها