|

سقوط تیم ملی والیبال در رنکینگ/ ایران شانزدهم جهان شد!

تیم ملی والیبال ایران تا پیش از این دیدار، در رتبه چهاردهم جهان قرار داشت و تا پیش از شروع لیگ ملت‌ها نیز، در رتبه پانزدهم ایستاده بود، اما با شکست مقابل کوبا، به رتبه شانزدهم رنکینگ جهانی سقوط کرد.

سقوط تیم ملی والیبال در رنکینگ/ ایران شانزدهم جهان شد!

به گزارش شبکه شرق، تیم ملی والیبال ایران با شکست مقابل کوبا به رتبه ۱۶ جهان سقوط کرد.

تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴، از ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد یکشنبه، ششم خرداد ماه، به مصاف کوبا رفت و با حساب سه بر یک، «۲۵ بر ۲۰،  ۱۴ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۱» شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران تا پیش از این دیدار، در رتبه چهاردهم جهان قرار داشت و تا پیش از شروع لیگ ملت‌ها نیز، در رتبه پانزدهم ایستاده بود، اما با شکست مقابل کوبا، به رتبه شانزدهم رنکینگ جهانی سقوط کرد.  

به این ترتیب والیبال ایران بیش از پیش از سهمیه المپیک دور شد و در صورت شکست مقابل آرژانتین عملا شانس خود برای کسب سهمیه المپیک پاریس را از دست خواهد داد، چرا که باید از ۱۲ مسابقه خود در لیگ ملت‌ها در ۹ مسابقه برنده شود اما اکنون در سه مسابقه از ۱۲ مسابقه شکست خورده است. 

تیم ایران دوشنبه، هفتم خرداد در چهارمین مسابقه خود در لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ به مصاف آرژانتین می‌رود.

سومین شکست تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها

تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه‌اش در لیگ ملت‌ها مقابل کوبا شکست خورد.

تیم ملی ایران در سومین دیدار خود در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۴ از ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد یکشنبه، ششم خرداد به مصاف کوبا رفت و با حساب سه بر یک ۲۵ بر ۲۰،  ۱۴ بر ۲۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۲۵ بر ۲۱ شکست خورد.  

تیم ایران در دو دیدار گذشته خود مقابل صربستان و ایتالیا هم شکست خورده بود.  

ترکیب تیم ایران: محمدطاهر وادی، میلاد عبادی‌پور، محمد ولی‌زاده، مهدی جلوه، میثم صالحی، امین اسماعیل‌نژاد و آرمان صالحی 

سرمربی: مائوریسیو موتا پائز

ترکیب تیم کوبا: مارلون هررا یانت، مانوئل کریستن توندیک، روبرت لندی سیمون، خاویر کونساپسیون، مایکل سانچز، میگل آنخل لوپز و رومن آلوارز گارسیا

سرمربی:خسوس لوپز

ست اول: ۲۵ بر ۲۰ کوبا 

ایران در امتیازات ابتدایی این ست جلو بود اما به تدریج کوبا جلو افتاد و زمانی که حریف ۱۴ بر ۱۰ جلو بود، موتا پائز وقت استراحت درخواست کرد. میثم صالحی با یک جای خالی امتیاز ۱۵ را کسب کرد اما همچنان بازی ۱۸ بر ۱۵ به سود کوبابود. توپ بازیکن کوبا بیرون رفت تا ایران امتیاز شانزدهم را هم کسب کند. پائز دو تعویضه انجام داد و بربست و کریمی را به جای اسماعیل‌نژاد و وادی به زمین آورد. صالحی توپ را به دست سیمون زد که توپ بیرون رفت و امتیاز ۱۸ برای ایران به دست آمد. میکل سانچز آبشار خود را بیرون زد و بازی ۲۱ بر ۲۰ به نفع کوبا شد که با کم شدن اختلاف امتیاز خسوس لوپز  وقت استراحت گرفت. بار دیگر کوبا اختلاف امتیاز را بیشتر کرد و وقتی بازی ۲۳ بر ۲۰ به نفع کوبا شد، موتا پائز وقت استراحت گرفت. توپ میلاد عبادی‌پور به تور خورد و وارد زمین کوبا نشد و در ادامه هم سیمون یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت تا ست ۲۵ بر ۲۰ به نفع کوبا تمام شود.  

ست دوم: ۲۵ بر ۱۴ ایران 

ایران نتوانست توپ را رد کند و اولین امتیاز ست برای کوبا بود. میثم صالحی آبشار خود را تبدیل به امتیاز کرد و در ادامه هم محمد ولی‌زاده یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت. حرکت سرعتی جلوه و در ادامه امتیاز مستقیم سرویس اسماعیل‌نژاد باعث شد تا ایران ۵ بر ۲ جلو بیفتد. پای میکل سانچز قبل از اینکه توپ به زمین برسد، وارد زمین ایران شد و خطای این بازیکن با درخواست ویدئوچک کادر فنی ایران اعلام شد که امتیاز ششم هم برای ایران به دست آمد. ایران در این ست عملکرد خوبی در دریافت و سرویس داشت و ۱۳ بر ۶ جلو افتاد. کوبا دست به دو تعویضه زد تا اختلاف امتیاز را جبران کند. میلاد عبادی‌پور توپ را به دست تابوادا زد و توپ بیرون رفت تا امتیاز بیستم برای ایران به دست بیاید. در این ست بازیکنان ایران چند امتیاز مستقیم سرویس کسب کردند. ایران این ست را ۲۵ بر ۱۴ برنده شد.  

ست سوم: ۲۵ بر ۲۱ کوبا 

کونسپسیون با دفاع ولی‌زاده اولین امتیاز ست را برای کوبا گرفت. در حالی که ایران ۳ بر ۲ جلو بود بین دو تیم رالی شکل گرفت که در نهایت آنخل لوپز آبشار خود را در زمین ایران جای داد و بازی را به تساوی کشاند. سانچز یک امتیاز مستقیم سرویس گرفت و بازی ۸ بر ۴ به سود کوبا شد. صالحی که عملکرد درخشانی در این بازی داشت دو امتیاز پیاپی برای ایران گرفت اما بازی همچنان ۱۲ بر ۱۰ به سود کوبا بود. در حالی که بازی ۱۶ بر ۱۲ به سود کوبا بود بازیکن کوبا آبشار زد که بازیکنان ایران دریافت خوبی نداشتند و توپ خارج از زمین رفت امین اسماعیل‌نژاد شیرجه رفت تا توپ را بگیرد اما قبل از او موتا پائز با پا توپ را زد که همین موضوع باعث اعتراض اسماعیل‌نژاد شد. میثم صالحی با عبور از دفاع کوبا امتیاز ۱۸ را گرفت و اختلاف امتیاز ایران با حریف به یک رسید. در ادامه دفاع اسماعیل‌نژاد با دفاع لوپز بازی را در امتیاز ۱۹ به تساوی کشاند. در ادامه کوبا بار دیگر جلو افتاد و در پایان ست را ۲۵ بر ۲۱ برنده شد.

ست چهارم: ۲۵ بر ۲۱ کوبا 

عبادی‌پور سرویس خود را به تور زد تا امتیاز اول ست برای کوبا باشد. سیمون با ضربه سرعتی خود امتیاز گرفت و در ادامه هم یک امتیاز مستقیم سرویس کسب کرد تا کوبا ۸ بر ۴ جلو بیفتد. اختلاف امتیاز به تدریج بیشتر شد و کوبا ۱۰ بر ۶ جلو افتاد. سیمون، مرتضی شریفی را دفاع کرد تا برای تیم خود امتیاز بگیرد و کوبا ۱۵ بر ۱۰ جلو باشد.  اختلاف امتیاز پنج امتیازی همچنان پابرجا  بود و بازی ۲۰ بر ۱۵ به نفع کوبا دنبال شد. در حالی که بازی ۲۱ بر ۱۶ به نفع کوبا بود بین یکی از بازیکنان کوبا و بربست درگیری لفظی شکل گرفت و بازی لحظاتی متوقف شد. کوبا این ست را هم ۲۵ بر ۲۱ برنده شد.

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها