|

برنامه جدید قلعه‌نویی برای بازی مقابل هنگ‌کنگ

امیر قلعه‌نویی تدبیر ویژه‌ای برای دیدار تیم ملی مقابل هنگ کنگ در نظر گرفته است و احتمالا ترکیب تیم ملی در این بازی، تغییر خواهد کرد.

برنامه جدید قلعه‌نویی برای بازی مقابل هنگ‌کنگ

به گزارش شبکه شرق، سرمربی تیم ملی برای آنکه بتواند از همه پتانسیل تیمش استفاده کند، تدبیر ویژه‌ای برای دیدار دوم برابر هنگ کنگ در نظر گرفته است.

تیم ملی فوتبال پس از برداشتن گام محکم نخست خود با پیروزی چهار یک مقابل فلسطین در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا، حالا برای دومین دیدار مقابل هنگ کنگ به میدان خواهد رفت.

امیر قلعه نویی، سرمربی تیم ملی که جام هجدهم را با شعار «هر بازی یک فینال» آغاز کرده است، بدون توجه به فاصله قابل ملاحظه فنی ایران با هنگ کنگ، آنالیز گسترده‌ای از این تیم رادر دستورکار قرار داده است.

او که روز دوشنبه را به بازیکنان برای گشت و گذار در دوحه قطر استراحت داده بود، در هتل محل اقامت تیم ماند تا فیلم بازی‌های اخیر هنگ کنگ را با حضور آنالیزورها بررسی کند.

قلعه‌نویی علاوه بر مرور پیروزی چهار بر صفر مقابل هنگ کنگ در ۲۵ آبادان ماه سال ۱۴۰۲ در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶، باخت سه بر یک آنها مقابل امارات در نخستین بازی مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا را نیز تماشا کرد تا با شناخت کامل به مصاف هنگ کنگ برود.

قلعه‌نویی که شعار «پله پله تا قهرمانی» را به عنوان الگوریتم تیم ملی ایران در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا در نظر گرفته است، تصمیم دارد از حداکثر نفرات لیست خود در مرحله گروهی استفاده کند تا فشردگی رقابت‌ها باعث مصدومیت چهره‌های ویژه ترکیب اصلی این تیم نشود.

بازگشت رامین رضاییان به تمرینات گروهی و آمادگی مهدی ترابی برای استفاده در دقایق حساس بازی، بهترین خبر برای قلعه نویی در دومین دیدار است تا با کمترین دغدغه دنبال بردن هنگ کنگ و قطعی کردن صعود زود هنگام تیم ملی به مرحله حذفی شود.

تیم ملی ساعت ۲۱ روز جمعه ۲۹ دی ماه، مقابل هنگ کنگ در ورزشگاه «خلیفه» شهر دوحه قطر بازی می‌کند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها