|

ماجرای اهدای حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران!

مدیر سابق روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال صحبت‌های جالبی را درباره اهدای حواله خودرو به بازیکنان ایران در جام جهانی ۹۸ فرانسه انجام داد.

ماجرای اهدای حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران!

به گزارش شبکه شرق، ماجرای حواله خودرویی که بعد از صعود ایران به جام جهانی ۱۹۹۸ به بازیکنان تیم ملی از سوی رییس جمهور وقت اهدا شد، طی یکی دو روز گذشته بسیار سر و صدا کرده است. حالا مشخص شده که اعطای حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی به عنوان پاداش اولین بار قبل از جام جهانی ۹۸ رخ داده و مربوط به قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ نیست

عباس ترابیان به عنوان یکی از مردان شناخته شده مدیریت فوتبال که سال‌ها در فدراسیون سمت‌های مختلفی را تجربه کرده، قبل از جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه ریاست کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون را برعهده داشت و در جریان جزییات حواله‌های اهدایی به بازیکنان تیم ملی قرار دارد. 

ترابیان در این باره گفت: «در آن دوره آقای خاتمی رییس‌جمهور بود و بعد از صعود به جام جهانی ۹۸ به مقر ریاست جمهوری دعوت شدیم. همه اعضای تیم با یک اتوبوس نزد رییس‌جمهور رفتیم و ملاقاتی داشتیم. در آن جلسه رییس جمهور یک حواله خودرو به بازیکنان تیم ملی اهدا کردند و همه بازیکنان وقت تیم ملی نیز این حواله را دریافت کردند.»

او ادامه داد: «یادم نیست حواله چه خودرویی بود؛ درست در ذهنم نیست، اما فکر می‌کنم پژو بود. هرچه بود به قیمت روز آن زمان یک خودروی خوب دادند. البته هیچ کدام از مسئولان فدراسیون این حواله را نگرفتند و فقط به بازیکنان اعطا شد.»

مدیر سابق روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که حواله برای واردات خودرو بود یا خیر، گفت: «نه، حواله خودروی تولید داخل بود. در اصل حواله نبود، برگه‌ای بود که به کارخانه بروید و خودرو را تحویل بگیرید.»

ترابیان همچنین گفت: «حتی خاطرم هست در برگشت از مقر ریاست جمهوری داخل اتوبوس تیم یکی از ستاره‌های بزرگ تیم ملی که دوست ندارم نامش را ببرم، پیشنهاد خرید حواله را به سایر بازیکنان هم می‌داد و حواله یکی دو نفر را نیز خرید!»

او که سرپرست تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود، درباره اینکه چرا در آن دوره چنین پاداش‌هایی به بازیکنان تیم ملی اهدا نشد، بیان کرد: «آن موقع خبری از حواله خودرو و این چیز‌ها نبود، چون در زمان کی‌روش پاداش‌ها یک سیستم مشخص داشت.

یادم هست که من به همراه آقای کفاشیان، کارلوس کی‌روش و جواد نکونام کاپیتان تیم ملی جلسه‌ای را در هتل اسپیناس بلوار کشاورز داشتیم و در آن جلسه به طور دقیق پاداش‌های تیم ملی که دلاری یا ریالی بود را تعیین کردیم.»

ترابیان که سالیان زیادی در فدراسیون فوتبال سمت‌های مختلف داشت، در پاسخ به این پرسش که آیا در دوره دیگری هم به بازیکنان تیم ملی حواله خودرو اهدا شد، گفت: «خیر، فقط قبل از جام جهانی ۹۸ این اتفاق افتاد و آنهم فقط بازیکنان خودرو گرفتند.»

 

منبع: ورزش3
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها