|

بازی‌های آسیایی هانگژو؛

زارع سومین طلای کشتی آزاد را ضرب کرد

امیرحسین زارع در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد بازی‌های آسیایی مقابل لخاگواگرل مونختور از مغولستان با نتیجه ۷ بر صفر پیروز شد و به مدال طلا رسید.

زارع سومین طلای کشتی آزاد را ضرب کرد

به گزارش شبکه شرق، نماینده سنگین وزن کشتی آزاد ایران سومین و آخرین مدال طلای ایران در بازی‌های آسیایی چین را از آن خود کرد.

در جریان آخرین مبارزه رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی در هانگژو، امیرحسین زارع دارنده ۲ مدال طلای جهان و یک برنز المپیک در دیدار فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم مقابل مونختور دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از مغولستان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۷ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال سومین و آخرین مدال طلای کشتی آزاد ایران در این رقابت‌ها شد.

زارع پیش از این در دور نخست  مقابل انور از پاکستان با امتیاز عالی ۱۰ بر ۰ به برتری رسید، سپس بوهیردون از چین را ۱۰ بر صفر برد و در نیمه نهایی نیز  ۱۱ بر صفر مقابل باتیرمورزایف از قزاقستان را به برتری رسید و راهی فینال شد.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران با ۳ مدال طلای یونس امامی در ۷۴، حسن یزدانی در ۸۶ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم و ۲ مدال نقره رحمان عموزاد در ۶۵ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم، کار خود در بازی های آسیایی هانگژو پایان داد.

ابراهیم خواری دیگر نماینده ایران در این رقابت ها بود که در وزن ۵۷ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

کشتی آزاد ایران در دوره گذشته بازی‌های آسیایی در سال ۲۰۱۸ در جاکارتا، به ۳ مدال طلای حسن یزدانی، علیرضا کریمی و پرویز هادی در اوزان ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم و یک مدال برنز رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم رسید.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها