|

بازی‌های آسیایی هانگژو؛

شطرنج ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد

دور نهم و پایانی رقابت‌های تیمی شطرنج امروز در برج بازی‌های فکری هانگژو برگزار شد و تیم ملی ایران به مصاف کره جنوبی رفت.

شطرنج ایران قهرمان بازی‌های آسیایی شد

به گزارش شبکه شرق، تیم ملی شطرنج ایران توانست در بازی های آسیایی هانگژو عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

دور نهم و پایانی رقابت‌های تیمی شطرنج امروز در برج بازی‌های فکری هانگژو برگزار شد و تیم ملی ایران به مصاف کره جنوبی رفت. تیم شطرنج ایران تا پیش از این بازی در صدر جدول قرار داشت و مدال خود را قطعی کرده بود، برای کسب خوشرنگترین مدال رقابت‌ها باید کره جنوبی را شکست می‌داد.

تیم ملی شطرنج ایران با ترکیب پرهام مقصودلو، محمدامین طباطبایی، پویا ایدنی و بردیا دانشور مقابل کره جنوبی صف آرایی کرد. پویا ایدنی نخستین شطرنج باز ایران بود که توانست به راحتی حریف خود از کره جنوبی را شکست دهد و اولین پیروزی تیم ملی را به ثبت برساند.

سوپر استاد بزرگ پرهام مقصودلو نیز توانست به راحتی «لی» از کره جنوبی را شکست دهد و دومین پیروزی تیم ملی را به دست آورد. همچنین محمدامین طباطبایی با پیروزی مقابل «کوان» سومین برد ایران را رقم زد.

بدین ترتیب ملی پوشان شطرنج ایران در دور نهم و پایانی رقابت‌های تیمی بازی‌های آسیایی هانگژو، با پیروزی مقابل کره جنوبی بالاتر از قدرت‌های آسیا و جهان مقتدرانه به مقام قهرمانی رسیدند و اولین طلای تاریخ شطرنج ایران در بازی‌های آسیایی را به دست آوردند.

شطرنج ایران پیش از این تنها در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه در ماده تیمی مختلط موفق به کسب یک مدال برنز شده بود.

 

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها