|

زمان رونمایی از VAR در لیگ برتر مشخص شد

رئیس کمیته داوران گفت: اگر خوشبینانه بخواهم بگویم شاید در آخر‌های نیم فصل دوم بتوانیم VAR را داشته باشیم. البته نه در همه ورزشگاه‌ها بلکه در ورزشگاه‌هایی که امکان استفاده در آن‌ها وجود دارد.

زمان رونمایی از VAR در لیگ برتر مشخص شد

به گزارش شبکه شرق، خداداد افشاریان، رییس کمیته داوران در این خصوص با تردید سخن گفته است. او گفته است: «خیلی خوشحالم وزیر ورزش روی این موضوع وسواس دارد. بی‌شک این اتفاق به ما کمک می‌کند. مهدی تاج نیز بسیار مصر است چنین اتفاقی بیفتد. من هم اگر بخواهم خوشبینانه بگویم شاید اواخر نیم فصل دوم بتوانیم از VAR استفاده کنیم اما نه در همه در ورزشگاه‌ها بلکه ۴،۵ ورزشگاهی که خیلی خوب می‌توان در آن‌ها کار کرد.»

 

از آنجایی که مشکلات در اجرای این پروژه با شروع آن عیان می‌شود، پیش بینی می‌شود در نیم فصل دوم شاهد بکارگیری از این تکنولوژی در استادیوم‌های ایران نباشیم و زمان بهره برداری به فصل آینده موکول شود. البته ورود  کمک داور ویدیویی به استادیوم‌های ایران حتی اگر استفاده از آن به فصل بعد موکول شودt جای تحسین و قدردانی دارد.

در این بین آموزش داوران برای کار با این تکنولوژی هم مهم است و از سویی فیفا باید کیفیت کلاس‌های آموزشی و سویی تجهیز استادیوم‌ها به این تکنولوژی را تایید کند تا در نهایت مجوز استفاده از آن در استادیوم‌های ایران صادر شود. بر این اساس استفاده از این تکنولوژی حتی در پایان فصل جاری هم دارای تردید است.

 

 

منبع: خبر ورزشی