|

طی 3 ماهه ابتدای سال جاری صورت گرفت:

جابجایی بیش از 2 میلیون و 600 هزار تن کالا در استان همدان

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: طی 3 ماهه ابتدای سال جاری بیش از 2 میلیون و 600 هزار تن انواع کالا از مبدأ استان همدان به اقصی نقاط کشور جابجا شده است.

جابجایی بیش از 2 میلیون و 600 هزار تن کالا در استان همدان

  به گزارش شرق، مهرداد آهکی مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان گفت: در سال گذشته ۴۲ کیلومتر راه روستایی با استفاده از ظرفیت اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان، خیرین راهساز و بسیج سازندگی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان ساخته و در حال بهره برداری می باشند.

 
آهکی تصریح کرد: امسال ساخت ۲۰ کیلومتر راه روستایی توسط این اداره کل و ۵۶ کیلومتر با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) که در مجموع ۷۶ کیلومتر می باشد در دستور کار قرار دارد و امیدواریم در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز این مهم امسال محقق و به بهره برداری برسد.
 
وی اظهار داشت: هم اکنون اجرای عملیات زیرسازی و روسازی راههای روستایی: قباق تپه-ایده لو، کهنه حصار-باشقورتران-قزان قره،آق تپه-همدان، انجلاس-همدان،قباق قلی-ینگجه،احمدآباد،عشوند-برجک،وراینه-قشلاق، انجیر باغی-دولی و... با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی در حال ساخت می باشد.

آهکی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵ کیلومتر راه روستایی در استان ساخته شده است،گفت: استان همدان با ۹۸ درصد برخورداری از راههای روستایی آسفالته رتبه دوم کشور را دارا می باشد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان در پایان یادآور شد: در همدان ۳ هزار و ۳۶۳ کیلومتر راه روستایی وجود دارد که ۲ هزار و ۸۰۶ کیلومتر آن آسفالته،۲۴۸ کیلومتر آن شنی و ۳۱۲ کیلومتر آن نیز خاکی می باشد.

محمد سرگزی معاون حمل و نقل این اداره کل از جابه جایی 2 میلیون و 608 هزار و 500 تن انواع کالا با ناوگان حمل و نقل عمومی استان در سه ماهه نخست امسال خبر داد و افزود برای حمل این میزان بار 153 هزار و 156 فقره بارنامه توسط شرکت‌های حمل و نقل کالا صادر شده است.

وی مبدأ اصلی بار‌های استان همدان را به ترتیب استانهای خوزستان، تهران کرمانشاه، کردستان و لرستان عنوان کرد و گفت: 23 درصد از کالاهای جابه‌جا شده از مبدأ استان همدان بصورت درون استانی و 77 درصد دیگر آن به بیرون از استان جابه‌جا شده است.

سرگزی تصریح کرد: عمده کالاهای حمل شده استان در 3 ماه گذشته مربوط به انواع گندله، سیلیس ، محمولات سیمان ، کنستانتره، سنگ آهن ، آهن آلات ، هماتیت و انواع محمولات نفتی بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان تاکید کرد: 103 شرکت حمل و نقل فعال داخلی استان با بیش از ۲۱ هزار راننده باری و ۱۲هزار ناوگان سنگین باری در این مدت، جابجایی کالاهای حمل شده را بر عهده داشته اند.

وی در پایان با اشاره به گشت مشترک با حضور نمایندگان پلیس راه و تشکل‌های صنفی خواستار همکاری همه تشکل‌های صنفی، رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل در اجرای به موقع طرح‌ها و سیاست‌های ابلاغی و قوانین و مقررات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شد تا شاهد حمل و نقلی روان و ایمن در سطح جاده‌های کشور باشیم.

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها