|

دوده‌های ناشی از انفجار ترقه از گنج‌نامه همدان پاک شد/ آسیبی به کتیبه وارد نشده است

مدیرکل این استان گفت: در پی پرتاب یک ترقه در شب گذشته -چهارشنبه ۲۳ اسفند- به یکی از کتیبه‌های گنج‌نامه همدان توسط شخص یا اشخاصی و پخش دوده ناشی از آن روی کتیبه، به محض دریافت اطلاع گروه مرمت برای اصلاح وضعیت به مجموعه اعزام شد.

دوده‌های ناشی از انفجار ترقه از گنج‌نامه همدان پاک شد/ آسیبی به کتیبه وارد نشده است

به گزارش شبکه شرق، مدیرکل این استان گفت: در پی پرتاب یک ترقه در شب گذشته -چهارشنبه ۲۳ اسفند- به یکی از کتیبه‌های گنج‌نامه همدان توسط شخص یا اشخاصی و پخش دوده ناشی از آن روی کتیبه، به محض دریافت اطلاع گروه مرمت برای اصلاح وضعیت به مجموعه اعزام شد.

محسن معصوم علیزاده گفت: پس از بررسی‌های کارشناسی انجام شده، مشخص شد هیچ آسیبی به بنا وارد نشده است و تنها دوده ناشی از این ترقه به درستی باعث ایجاد نگرانی برای فعالان میراث‌فرهنگی شده بود.

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان همدان گفت: عصر امروز -پنجشنبه ۲۴ اسفند عملیات پاکسازی دوده‌ها به پایان رسید و این کتیبه ارزشمند به حالت اولیه خود بازگشت و امیدواریم دیگر شاهد این اتفاقات نباشیم.

او افزود: اقدامات حفاظتی لازم در شب چهارشنبه‌سوری در تمامی اماکن استان پیش‌بینی شده بود، اما این اتفاق در شب گذشته و به صورت ناگهانی رخ داد که به محض اطلاع، اقدامات بعدی انجام گرفت.

علیزاده ادامه داد: حفاظت از آثار نیاکان نیازمند فرهنگ‌سازی، توجه همگانی و کمک آحاد مردم را می‌طلبد و امیدواریم مردم در این راستا این اداره کل را یاری رسانند.

photo_2024-03-14_22-11-48

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها