|

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان:

واحد صنعتی و معدنی طی دهه فجر در همدان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: ۳۴ واحد صنعتی و معدنی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر در نقاط مختلف استان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

واحد صنعتی و معدنی طی دهه فجر در همدان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

به گزارش شرق، احمد شانیان با بیان اینکه ۳۴ واحد صنعتی و معدنی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر در نقاط مختلف استان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود، اظهار کرد: این طرح‌ها با حمایت دولت مردمی سیزدهم با اعتبار ۲۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری با حضور مسئولان کشوری و استانی بهره‌برداری و به جمع صنایع استان اضافه می‌شود.

 

وی گفت: با راه‌اندازی این واحدها برای یک هزار و ۷۷۰ نفر از جوانان، دانش‌آموختگان و افراد بومی استان به صورت مستقیم و به طور غیرمستقیم برای ۳ هزار و ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: این واحدها در زمینه کاغذ، دارو، ورق فولادی، مواد معدنی، پلاستیک، بتن و محصولات متنوعی را تولید و بخشی از نیازهای کشور را تامین می کنند و سهم بسزایی در کاهش واردات و خروج ارز خواهند داشت.

 

وی با بیان اینکه بازگشت افزون بر ۱۱۰ واحد تولیدی و صنعتی به چرخه تولید از دستاوردهای ارزشمند استان است، تصریح کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آئین احیا و بازگشت دوباره چند واحد تولیدی و صنعتی به چرخه تولید را به عنوان نمونه ای از این مجموعه برگزار خواهیم کرد.

 

شانیان تصریح کرد: با عنایت به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر تداوم رشد سریع اقتصادی اقدامات اثرگذاری با تدابیر استاندار همدان در حوزه تولید و تجارت انجام شده که تعدادی از آنها در جشن چهل و پنج سالگی انقلاب راه اندازی و وارد چرخه تولید استان همدان می‌شود

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها