|

مدیر کل راهداری استان همدان خبر داد;

افزایش 12 درصدی جابجایی بار از مبدا استان همدان

مدیر کل راهدای و حمل و نقل جاده ای استان همدان از افزایش 12.67 درصدی جابجایی بار در ده ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال 1401 از مبدا استان خبر داد.

افزایش 12 درصدی جابجایی بار از مبدا استان همدان

به گزارش شرق، مهرداد آهکی مدیر کل راهدای و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به روند افزایشی جابجایی بار از مبدأ استان همدان در ده ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال 1401 اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا ابتدای بهمن ماه بیش از 10 میلیون تن بار از مبدا استان جابجا شده است.

آهکی با بیان اینکه در ده ماه ابتدای سال گذشته 8 میلیون و 970 هزار تن از مبدا استان جابجا شده بود افزود: در سال جاری 10 میلیون و 107 هزار و 224 تن توسط ناوگان حمل و نقل استان جابجا شده است که نشان می دهد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.67 درصد رشد داشته است.

آهکی تصریح کرد: عمده کالا‌های حمل شده از این استان مربوط به انواع محمولات سیمان و محمولات معدنی (سنگ آهن، کنستانتره ،کلینکر و...) و محصولات کشاورزی از جمله سیب زمینی بوده است.

مدیر کل راهدای و حمل و نقل جاده ای استان همدان ادامه داد: برای حمل این میزان بار در سال جاری، 628 هزار و 916 بارنامه صادر شد که صدور بارنامه در این مدت نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 595 هزار بارنامه بوده، 63/5 درصد رشد داشته است.

مدیرکل راهداری استان همدان تصریح کرد : استان همدان با دارا بودن 15 هزاردستگاه انواع کامیون باری سنگین و نیمه سنگین و تعداد 21 هزار راننده فعال باری در امر حمل کالا‌های اساسی استان و سایر استان‌ها مشغول فعالیت هستند.

 

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها