|

نصب 809 دستگاه انواع کنتور بر روی چاه های مجاز اسداباد

مدیر منابع آب شهرستان اسداباد گفت : تاکنون 809 حلقه چاه مجاز در شهرستان اسداباد به انواع کنتور مجهز شده است.

نصب 809 دستگاه انواع کنتور بر روی چاه های مجاز اسداباد

به گزارش شرق، مجید رکنیان با بیان اینکه پروژه انسداد چاه های غیر مجاز به جدیدیت در شهرستان اسداباد پیگیری و اجرا می شود گفت: از سال ۹۳ تاکنون 278 حلقه چاه غیر مجاز در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی با بیان اینکه از انسداد این تعداد چاه در شهرستان بیش از 13 میلیون متر مکعب در مصرف آب زیرزمینی جلوگیری شده است، گفت: عمق انسداد این تعداد چاه بیش از 9 کیلومتر بوده است.

رکنیان افزود: در سال جاری نیز 18 حلقه چاه غیر مجاز با حجم آب صرفه جویی 290 هزار متر مکعب و عمق انسداد 600 متر با پیگیری و هماهنگی مراجع قضایی و انتظامی شهرستان پر شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای شروع طرح تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، 809 دستگاه انواع کنتور بر روی چاه های مجاز استان نصب شده است که با نصب این تعداد کنتور بر روی چاه در عمل بیش از 60 درصد چاه های مجاز شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شده اند.

رکنیان یاد اور شد: در سال جاری نیز تا کنون 38 دستگاه انواع کنتور بر روی چاه های شهرستان نصب شده است.

وی با بیان اینکه تا پایان سال تمام چاه های صنعتی در شهرستان بایستی به انواع کنتور مجهز شوند، گفت: راهکارهای متعددی جهت نصب انواع کنتور منظور شده است که یکی از انها تامین هزینه کنتور بصورت تسهیلات کم بهره می باشد.

مدیر منابع آب شهرستان اسدآباد افزود: کلیه پرونده های آب زیرزمینی شهرستان اسدآباد براساس دستورالعمل ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب ایران اصلاح و تعدیل شده و در این خصوص شهرستان اسدآباد در سطح استان رتبه نخست را به خود اختصاص داده است. 

وی افزود : همچنین در سال ۱۴۰۲ با پیگیری های صورت گرفته بیش از ۱۳ کیلومتر از رودخانه های سطح شهرستان لایروبی و رفع تصرف شده است‌.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها