|

جزیره «تنب بزرگ» به شهر ارتقا یافت

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری هرمزگان از ارتقای جزیره تنب بزرگ مرکز بخش تنب شهرستان بوموسی به شهر خبر داد.

جزیره «تنب بزرگ» به شهر ارتقا یافت

به گزارش شبکه شرق، محمدجواد خجسته اظهار داشت: تنب بزرگ در حریم و محدوده هیچ شهری واقع نشده و از سیمای بافت شهری برخوردار است لذا تبدیل آن به شهر بلامانع اعلام شده است.

وی خاطرنشان کرد: امکانات و خدمات جزیره تنب بزرگ شامل ساختمان بخشداری، بیمارستان ندسا، مرکز بهداشتی درمانی، مراکز آموزشی، کتابخانه عمومی، کانون فرهنگی مذهبی، پنج باب مسجد، پارک و فضای سبز، پایگاه مقاومت بسیج، سالن ورزشی چند منظوره، زمین فوتبال چمن مصنوعی و خاکی، زمین والیبال ساحلی، شبکه برق و مرکز مخابرات است.

براساس این گزارش، شهرستان بوموسی که پیش‌تر به نام ابوموسی شناخته می‌شد، متشکل از 6 جزیره بوموسی، سیری، تنب بزرگ، تنب کوچک، فارور بزرگ و فارو کوچک بوده و مرکز آن هم جزیره 12 کیلومتر مربعی بوموسی است که در فاصله 75 کیلومتری جنوب بندرلنگه و 222 کیلومتری بندرعباس واقع شده است.

جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و بوموسی در نزدیکترین فاصله با تنگه راهبردی هرمز واقع شده‌اند که یکی از مهم‌ترین تنگه‌های بین المللی است و خلیج فارس را به دریای عمان و اقیانوس هند پیوند می‌دهد.

 

منبع: نورنیوز
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها