|

هشدار مهم درباره افزایش دما و آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال کشور

هواشناسی نسبت به فعالیت سامانه‌ای با افزایش دما و وزش باد نسبتا شدید هشدار داد که احتمال وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان را به همراه خواهد داشت.

هشدار مهم درباره افزایش دما و آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال کشور

به گزارش شبکه شرق، هواشناسی مازندران با صدور هشدار زرد افزایش دما، در خصوص احتمال آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال و مراتع این استان هشدار داد.

هواشناسی مازندران با صدور هشدار سطح زرد، زمان فعالیت این سامانه را روزهای شنبه و یکشنبه اعلام و پیش‌بینی کرد این سامانه با افزایش دما و وزش باد نسبتاً شدید همراه است که این امر احتمال وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان را به همراه خواهد داشت.

هواشناسی منطقه اثر فعالیت این سامانه را در تمام مناطق مازندران اعلام و نسبت به افزایش محسوس دما، وزش باد گرم گاهی به نسبت شدید در طی این مدت هشدار داد.

افزایش ظرفیت آتش‌سوزی در جنگل‌ها، ایجاد تنش دمایی در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها و احتمال ریزش سنگ در محورهای کوهستانی از پیامدهای مخاطره آمیز این سامانه جوی است.

هواشناسی مازندران به مسافران و گردشگران نیز توصیه کرده است از روشن کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع خودداری و در صورت لزوم نسبت به خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند.

آسمان مازندران در روز شنبه صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما، روز یکشنبه صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش محسوس دما همراه خواهد بود.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها