|

ماجرای پلمب آبگرم بابل چیست؟/ ویدئو

پلمب آبگرم «ازرو» بابل واکنش‌های بسیاری را به همراه داشته است.

ماجرای پلمب آبگرم بابل چیست؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، آبگرم «ازرو» بابل که بدون متولی در قلب جنگل های هیرکانی در روستای آری واقع در بخش بندپی شرقی رها شده بود، تا تعیین تکلیف نهایی به دستور مقام قضایی پلمب شد.

آبگرم «ازرو» که در ۵۰ کیلومتری جنوب بابل در بخش بندپی شرقی در روستای آری واقع شده است، یکی از جاذبه‌های گردشگری جنوب بابل محسوب می‌شود که مورد اقبال گردشگران داخلی قرار گرفته است.

این آب گرم که بدون متولی رها شده است، تنها در پایان هفته یا روزهای تعطیل از سوی دهیاری و شورای روستا یک نفر در آن مکان مستقر می‌شود تا از هر گردشگر ۵۰ هزار ریال دریافت کند.

با توجه به اینکه در وسط هفته تعداد گردشگر در این روستا که بخواهند از این آب گرم استفاده کنند، به اندازه انگشتان دست می‌رسند، برای دهیاری و شورای روستا صرفه اقتصادی ندارد که به یک کارگر سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای یک روز حقوق پرداخت کند تا آنکه این شخص بخواهد زیر ۱۰ عدد بلیت ۵۰ هزار ریالی بفروشد.

همه این عوامل سبب شد که این آبگرم بدون متولی رها شده باشد تا برخی گردشگر در وسط هفته حتی بدون پرداخت همین مبلغ ناچیز ۵۰ هزار ریال بتوانند از این آب گرم استفاده کنند.

یکی از این گردشگران که در روزهای اخیر به این آب گرم مراجعه می‌کند و هیچ فردی در این مکان ندارد یک قلاده سگ خانگی خود را داخل آبگرم ازرو انداخته و از آن فیلم تهیه می‌کند. این گردشگر آن فیلم را در شبکه اجتماعی اینستاگرام بارگذاری و منتشر می‌کند. این فیلم که به سرعت در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد، مورد توجه و انتقاد کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.

مقام قضایی در دادگاه بندپی بابل تا تعیین تکلیف برای این آبگرم آن را پلمب تا یک متولی و یا سرمایه گذاری برای این مجموعه مشخص شود.

این گردشگر هنجار شکن هم از طریق صفحه شخصی اینستاگرام خود که این فیلم را بارگذاری کرده بود شناسایی شد.

ضرورت متولی برای آبگرم بابل

دهیار روستای آری بیان کرد: با توجه به اینکه این آبگرم رها شده است تعیین تکلیف یک متولی برای آن یک ضرورت است.

جواد آری اظهار کرد: در هفته جاری یکی از گردشگران که آبگرم را بدون متولی دید یک قلاده سگ خانگی خود را به داخل آبگرم انداخت.

او با بیان این مطلب که با توجه به اینکه سگ می توانست عامل بیماری برای دیگر گردشگران باشد، خاطرنشان کرد: این اقدام ناپسند مورد انتقاد شهروندان و اهالی روستا قرار گرفت.

دهیار روستای آری ادامه داد: از طریق صفحه شخصی فضای مجازی این فرد هنجار شکن شناسایی و ماهیت آن مشخص شد

این دهیار با ذکر این مطلب که این گردشگر در موقع ظهر در وسط هفته اقدام به این کار کرده بود، ادامه داد: این اقدام سبب شد که همه گردشگرانی که از سراسر کشور از این آبگرم استفاده کرده بودند به شدت از این اقدام ناراحت شوند.

بلیت ۵۰ هزار ریالی آبگرم بابل

دهیار روستای آری ادامه داد: هر گردشگر که از این آبگرم استفاده می کند ۵۰ هزار ریال پرداخت می کند اما بخاطر اینکه در وسط هفته تعداد خیلی کمی گردشگر حضور می یابند برای ما صرفه اقتصادی ندارد که یک کارگردر این آبگرم مستقر کنیم.

آری با ذکر این مطلب که در روزهای تعطیل که حضور گردشگر در این روستا زیاد است یک کارگر با دستمزد روزانه سه میلیون ۵۰۰ هزار ریالی در این آبگرم مستقر می شود، ادامه داد: برای دهیاری و شورای اسلامی روستا صرفه اقتصادی ندارد که برای پنج گردشگری که در وسط هفته قصد استفاده از این آبگرم را دارند یک کارگر مستقر کند.

این دهیار گفت: به دستور مقام قضایی این آبگرم پلمب شد تا با برگزاری جلسه متولی این مجموعه تعیین تکلیف شود.

شهرستان ۶۰۰ هزار نفری بابل دارای ۶ بخش و هفت شهر است که روستای آری با ۴۸ خانوار و ۲۱۸ نفر جمعیت یکی از ۶۰۰ روستای شهرستان بابل است که در بخش بندپی شرقی بابل در قلب جنگلهای هیرکانی واقع شد که آبگرم ازرو هم در این روستا قرار دارد.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها