|

محدودیت ترافیکی ۵ روزه در جاده‌های مازندران

رییس پلیس راه استان مازندران گفت: به همین منظور تردد انواع موتورسیکلت به غیر از موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز ترافیک تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه هفتم اسفند ماه جاری در تمامی محورهای مواصلاتی استان ممنوع است.

محدودیت ترافیکی ۵ روزه در جاده‌های مازندران

به گزارش شبکه شرق، رییس پلیس راه مازندران از اجرای طرح محدودیت‌های ترافیکی از ۱۲ ظهر فردا چهارشنبه تا ۶ صبح روز دوشنبه هفته آینده در محورهای ارتباطی این استان خبرداد.

به گزارش روز سه شنبه از پایگاه خبری پلیس مازندران، سرهنگ یدالله جهان تاب گفت: به منظور ارتقاء ایمنی و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه، محدودیت های ترافیکی از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه دوم اسفند ماه تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه هفتم اسفند ماه جاری در محورهای مواصلاتی استان به اجرا در خواهد آمد.

رییس پلیس راه استان مازندران افزود: به همین منظور تردد انواع موتورسیکلت به غیر از موتورسیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز ترافیک تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه هفتم اسفند ماه جاری در تمامی محورهای مواصلاتی استان ممنوع است.

طبق تقویم روز یکشنبه هفته‌ آینده ۶ استفنده ماه جاری به مناسبت ولادت حضرت قائم تعطیل رسمی است، به همین دلیل احتمال افزایش تردد خودرویی در محورهای مواصلاتی از سوی مسافران وگردشکران به مقصد استان زیاد است.

 

محور کندوان

سرهنگ جهان تاب با اشاره به ممنوع بودن تردد تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج- چالوس، اظهار داشت: با توجه به اعمال محدودیت قطعی تردد در روز پنج شنبه سوم اسفندماه این محور از ساعت هشت و نیم صبح از مرزن آباد به سمت تهران مسدود خواهد شد، از ساعت ۱۰ صبح از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) به صورت یکطرفه شده و از ساعت ۲۳ محدودیت یک طرفه اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دوطرفه می شود.

وی با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی در روز یکشنبه ۶ اسفندماه در این محور افزود: به همین منظور این محور از ساعت ۱۱ صبح از ابتدای آزاد راه تهران- شمال اعمال محدودیت تردد به مقصد چالوس انجام خواهد شد، از ساعت ۱۲ ظهر از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) ممنوعیت تردد اعمال می شود، از ساعت ۲ بعد از ظهر از مرزن آباد به سمت تهران (مسیر شمال به جنوب) یک طرفه شده و از ساعت ۲۴ طرح اتمام یافته و مسیر از پل زنگوله تا مرزن آباد دو طرفه خواهد شد.

جهان تاب ادامه داد:‌ در طی این مدت، تردد از مسیر قدیم تا محدوده پل زنگوله برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده ولی تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت ۹ صبح از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع است.

وی اظهار داشت: در صورت پرحجم بودن تردد و اعلام ماموران در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت سه بعد از ظهر روز چهارشنبه دوم اسفندماه از مرزن آباد به سمت تهران ممنوع بوده و از ساعت پنج بعدازظهر تا ساعت ۲۴ از پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز) به مقصد چالوس یک طرفه خواهد بود.

رییس پلیس راه استان مازندران در تشریح محدودیت های تردد برای انواع وسایل نقلیه در محور مذکور از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ساعت ۲۴ روزهای جمعه، شنبه و دوشنبه چهارم ، پنجم و هفتم اسفندماه در این محور، ادامه داد: به همین منظور ممنوعیت تردد در این محور از ساعت ۲ بعد از ظهر از ابتدای تهران شمال به مقصد چالوس انجام می شود، از ساعت سه بعد از ظهر از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز) به سمت چالوس انسداد کامل اعمال شده، از ساعت ۵ بعد از ظهر از مرزن آباد به سمت تهران یک طرفه می شود و از ساعت ۲۴ همان روزها طرح اتمام یافته و از پل زنگوله تا مرزن آباد مسیر دوطرفه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در طی این مدت، تردد از مسیر قدیم تا محدوده پل زنگوله برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده ولی تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند از ساعت ۱۲ ظهر از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع می باشد.

 

محور هراز

سرهنگ جهان تاب با اشاره به محدودیت های ترافیکی و ممنوع بودن تردد کلیه تریلر ها از محور هراز، گفت: تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۲ بعد از ظهر تا ساعت ۲۴ روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دوم و سوم اسفندماه و همچنین از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روزهای جمعه، شنبه و یک شنبه چهارم، پنجم و ۶ اسفندماه از این محور ممنوع است.

رییس پلیس راه استان مازندران افزود: در صورت افزایش حجم ترافیک و صلاحدید ماموران پلیس راه محدودیت یک طرفه مقطعی در روزهای چهارشنبه، پنج شنبه، جمعه و یک شنبه دوم تا ۶ اسفندماه به صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس انجام خواهد شد.

وی از رانندگانی که قصد تردد در محورهای مواصلاتی استان مازندران را دارند، خواست: ضمن مدیریت سفر خود، با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی و همراه داشتن تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۲۱۸۲۴۴۲۰ و ۲۱۸۲۴۴۳۴ پلیس راه استان با پیش شماره ۰۱۱ تماس بگیرند.

برابر آمار، سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که ۱۱ درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که حدود سه هزار کیلومتر از آن جاده اصلی و بقیه محور روستایی است.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها