|

مرگ ۳۱ نفر به دلیل مسمومیت در مازندران

۳۱ نفر بر اثر مسمومیت در مازندران جان باختند.

مرگ ۳۱ نفر به دلیل مسمومیت در مازندران

به گزارش شبکه شرق، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در ۹ ماه امسال ۳۱ نفر براثر مسمومیت با منوکسید کربن در استان جان خود را از دست دادند.

علی عباسی، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اظهار کرد: در ۹ ماهه سال جاری، آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۶۳ درصدی داشت.

عباسی ضمن هشدار به هموطنان در نحوه استفاده از وسایل گاز سوز تصریح کرد: در نه ماهه امسال ۳۱ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۲۵ نفر مرد و ما بقی زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران ادامه داد: بر اساس آمار نور با هفت، آمل و تنکابن هر کدام با پنج بیشترین و شهرستان‌های رامسر، چالوس، بابلسر و ساری هر کدام با یک فوتی کمترین فوتی را داشتند و آبان و آذر هر کدام با هفت، فروردین باپنج فوتی به ترتیب بیشترین و شهریور ماه بدون فوتی گزارش شده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان با تأکید بر ارتباط مستقیم تغییرات جوی و افزایش مرگ و میر ناشی از گازگرفتگی، تصریح کرد: تغییرات ناگهانی جوی مانند کاهش دما، بارش‌های پیش بینی نشده و عدم آمادگی هموطنان برای استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد ارتباط مستقیم با افزایش آمار مرگ و میر با این کشنده خاموش دارد از هموطنان درخواست کرد با رعایت نکات ایمنی و توصیه‌های ارائه شده مانع از وقوع مخاطرات جانی و حوادث تلخ برای خود و عزیزانشان شوند.

عباسی گفت: بهترین راهکار در هنگام برخور با بیمار مسموم با گاز منوکسید کربن خارج کردن مصدوم از محیط حادثه است. بلافاصله باید بیمار را در هوای آزاد و در معرض اکسیژن قرار داده و سریعاً وی را به اولین مرکز درمانی رساند. باز کردن پنجره‌ها و ایجاد تهویه در محیط از مسمومیت سایر افراد جلوگیری خواهد کرد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها