|

یک فروند شناور تفریحی در دریای خزر دچار حریق شد

یک فروند شناور تفریحی در آب های ساحلی نوشهر در غرب مازندران دچار آتش‌سوزی شد.

یک فروند شناور تفریحی در دریای خزر دچار حریق شد

به گزارش شبکه شرق، مسوول روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران دوشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تایید این مطلب گفت: در این ارتباط گزارشی به مرکز جست وجو و نجات دریایی برای امداد رسانی مخابره نشد.

محمد رضا نجفی افزود: به دنبال بررسی های به عمل آمده این شناور از نوع تفریحی فرمانی بوده و خوشبختانه سرنشینان آن نجات پیدا کردند.

وی در پاسخ به خبرنگار ایرنا در زمینه ارائه جزئیات بیشتر از این سانحه دریایی اظهار بی اطلاعی کرد.

این شناور تفریحی بعد از آتش سوزی به زیر آب رفت.

اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران در منطقه ویژه اقتصادی نوشهر مستقر است و بندر فریدونکنار هم زیر مجموعه این اداره کل است.

بندر فریدونکنار حدود ۵۵ هکتار وسعت دارد و به عنوان نخستین بندر خصوصی شمال کشور در پی گسترش مبادلات بازرگانی با کشورهای حاشیه دریای خزر است.

این بندر از طریق جاده های هراز و فیروزکوه نزدیکترین بندر به مرکز کشور بوده و عمده فعالیت آن به عنوان بندر چند منظوره در زمینه تخلیه و بارگیری فراورده های نفتی، غلات و کالاهای عمومی است و با ۲ پست اسکله سالانه ظرفیت بارگیری و تخلیه حدود ۷۰۰ هزار تن کالا را دارد.

شهر بندری نوشهر در فاصله ۲۰۰ کیلومتری پایتخت قرار دارد. بندر نوشهر در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.

در زمان حاضر حدود سه هزار شناور اعم از قایق و جت اسکی و همچنین ۹۰ ایستگاه تفریحات دریایی در محدوده زیر پوشش این اداره کل (رامسر - فرح آباد ساری) به گردشگران و مسافران دریادوست خدمات ارایه می دهند

حدود ۳۰۰ کیلومتر به لحاظ فعالیت های دریایی گردشگری تحت نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر است و بقیه آب های ساحلی استان را اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد بهشهر واقع در شرق استان بر عهده دارد.

استان مازندران به خاطر برخورداری از موقعیت های ممتاز در حوزه گردشگری، آثار طبیعی و تاریخی در تمامی فصول سال به ویژه در تعطیلات پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگر است که طبق نظر سنجی حدود ۹۰ درصد مسافران و گردشگران برای بهره مندی از دریا و جنگل های هیرکانی به خطه شمال و این استان سرسبز سفر می کنند.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها